CEYBL DC 2021 - ohlédnutí

Covidové trable nakonec neumožnili start jednomu polskému a jednomu maďarskému týmu – snad se s celky potkáme v dalším turnaji. Ale i tak bylo obsazení turnaje na vysoké úrovni a týmy Pardubic, Zelené Hory, Stargardu a Děčína odehráli tolik potřebné kvalitní zápasy.

Děčín – Pardubice 81:82

Jednoznačně lepší vstup do utkání měli hosté, kteří první čtvrtinu ovládli o 14 bodů. Silný týmový duch Válečníků ale zvrátil průběh utkání, druhou čtvrtku kluci naopak vyhráli 26:14 a poločas tak vyzněl minus dva pro DC. Děčín zvítězil i ve čtvrté části (21:16) a až do poslední minuty byl lehce lepším týmem. Vyrovnanost týmů se prokázala v koncovce, kdy ještě minutu před koncem Děčín vedl o pět bodů. Válečníci už ale neskórovali a naši milí Perníkáři stihli koše hned tři. Hořká porážka a velmi cenná lekce pro všechny naše hráče.

Válečníci Děčín – BK VIVIDBOOKS Pardubice 81:82 (13:27, 39:41, 60:57)

Body: Sertič 25, Jeřábek 19, Kučírek 15, Novák 11, Finklár 7, Houška 2, Netolický 2, Mišejko 2, Pešek, Pova, Špinka.

Ostatní: Kučírek 6 doskoků, 6 získaných faulů, 4 získané míče, Pešek 1x3, Sertič 5x3, 18 doskoků, Mišejko 8 doskoků.

Děčín – Zelená hora 82:71

Do druhého sobotního utkání nastoupili kluci soustředění a dobře namotivováni. Dominantní vstup znamenal vedení 26:13 po 1Q a kluci dál navyšovali a udržovali vedení. Poločas 52:35, po třetí klidných 71:54 a nakonec lehké výkonnostní polevení na 82:71.

Válečníci Děčín – SKM Zielona Gora 82:71 (26:13, 52:35, 71:54)

Body: Kučírek 20, Novák 17, Jeřábek 14, Sertič 12, Houška 8, Mišejko 4, Pešek 3, Finklár 3, Netolický, Pova, Špinka.

Ostatní: Houška 2x3, Kučírek 2x3, 3 získané fauly, 7 získaných míčů, Pešek 1x3, Novák 3x3, 3 získané fauly, 4 získané míče, Jeřábek 5 doskoků, 3 získané fauly, 4 bloky, Sertič 11 doskoků, 4 získané fauly, 4 získané míče.

Děčín – Stargard 81:60

Zajímavým duelem bylo poslední turnajové střetnutí mezi domácími a polským Stargardem. Vítězství Děčína by vedlo k vítězství v turnaji, naopak naše prohra by znamenala poslední místo. A v utkání to bylo cítit – přestože Děčín byl v zápase stále o krůček napřed, až do poslední čtvrtiny se nás soupeř držel na kontakt – po třetí 53:48. První a třetí čtvrtinu měli hosté lepší (14:15 a 19:21), naopak sudé čtvrtiny zvládl lépe Děčín (20:12 a 28:12) - pasivnější, zatažené obrana hostí nefungovala po celý zápas, naši kondičně lépe vybavení hráči soupeře dokázali rozběhnout a zaslouženě vyhráli utkání a s trochou potřebného štěstí i celý turnaj.

Válečníci Děčín – Spójnia Stargard 81:60 (14:15, 34:27, 53:48)

Body: Sertič 17, Jeřábek 13, Kučírek 12, Finklár 12, Novák 8, Houška 6, Pova 5, Mišejko 5, Pešek 2.

Ostatní: Houška 2x3, Kučírek 1x3, 6 doskoků, 5 získaných faulů, 5 získaných míčů, Novák 1x3, 5 získaných faulů, Jeřábek 7 doskoků, 6 získaných faulů, 6 získaných míčů, 2 bloky, Pova 2 bloky, Sertič 1x3, 13 doskoků, Mišejko 6 doskoků.