Mezinárodní Basketbalový turnaj mládeže v Děčíně

Buď vítězím, nebo se učím. Hráči U15 dostali lekci kruté porážky v koncovce úvodního utkání turnaje s Pardubicemi, týmový duch se ale nezachvěl a výhry nad dvěma polskými týmy nakonec přinesly celkové vítězství na historicky prvním turnaji CEYBL v Děčíně.

První střetnutí přineslo 40 minut vyrovnaného, na úroveň starších žáků velmi kvalitního utkání. Válečníci většinu času vedli, ale závěr utkání patřil Pardubickým. Ti šesti body v řadě zmrazili náš tým a z očekávání radosti byla studená sprcha – výsledek 81:82 pro Perníkáře.

V podvečer Děčín v druhém zápase nezaváhal a polské bratry ze Zelené Hory porazil 82:71.

Výsledkový vývoj turnaje předznamenal startovní čáru Děčína před posledním nedělním utkáním: výhra v zápase = vítězství na turnaji, prohra by pak znamenala poslední místo. Soupeřem nám byl celek z polského Stargardu. Nervóznější průběh znamenal stav 53:48 po třetí čtvrtině. Děčínští Válečníci, ale závěr zápasu ovládli a jednoznačně zvítězili nad polským sokem 81:60.

Tým děčínských Válečníků U15 tak zapsal historicky první výhru na mezinárodním turnaji mládeže Central European Youth Basketball League.

Děkujeme za podporu městu Děčín, které finančně podpořilo uspořádání tohoto turnaje a účast Válečníků v této lize.