126_20240308_094131.jpg
463_20240709_095636.jpg

Válečníci U19 na mezinárodním turnaji United World Games

Celkem 15 týmů z celého světa se v rakouském Klagenfurtu utkalo ve velmi prestižním turnaji kategorie U19, který sliboval velkou podívanou.

Ve skupině se náš tým utkal se čtyřmi soupeři – dva týmy z Ameriky, jeden z Německa a jeden ze Slovinska. Konkurence byla silná a každý zápas sliboval napínavé momenty.

- PhD Hoops USA Blue (USA)
- Düsseldorf Dragons (Německo)
- Stuttgart Eagles (USA)
- KK Krsko (Slovinsko)

První zápas proti PhD Hoops USA Blue se ukázal být velkou výzvou. Soupeř hrál velmi intenzivně a našim klukům se nedařilo držet krok. Zápas skončil porážkou 25:44. Přestože prohra bolela, poskytla cenné zkušenosti a motivaci do dalších zápasů.

Druhý zápas proti německému týmu Düsseldorf Dragons byl napínavý až do poslední vteřiny. Naši hráči bojovali statečně, ale těsnou prohru 33:35 nedokázali odvrátit. Tým však ukázal bojovnost a odhodlání, které jim mělo pomoci v následujících zápasech.

Druhý den turnaje přinesl nový zápal a energii. Proti týmu Stuttgart Eagles naši hráči předvedli skvělý výkon a vybojovali své první vítězství na turnaji s výsledkem 42:38. Tento zápas ukázal, že tým má potenciál a dokáže se rychle zotavit z předchozích proher.

Poslední zápas ve skupině proti slovinskému týmu KK Krsko byl rozhodující pro postup do dalších bojů. Naši kluci dominovali od začátku až do konce a zvítězili výrazným rozdílem 59:21, čímž si zajistili postup do vyřazovací fáze.

Ve čtvrtfinále se náš tým znovu setkal s PhD Hoops USA Blue. Soupeř dominoval od samého začátku a rychle si vytvořil náskok 11:1. Naši hráči se sice nevzdali a bojovali až do konce, ale i přes veškerou snahu se jim nepodařilo zvrátit vývoj zápasu. Konečný výsledek 23:34 znamenal pro náš tým konec v turnaji.

I přes těžké porážky na začátku a v závěrečné fázi turnaje předvedl tým U19 fantastický výkon. Ukázal, že se může měřit s nejlepšími týmy z celého světa. Jejich cesta turnajem byla plná napínavých momentů a cenných zkušeností, které jim jistě pomohou v dalších sportovních výzvách.