126_20240308_094131.jpg
462_20240708_131202.jpg

Válečníci U16 vítězí na United World Games

Válečníci U16 mohli díky podpoře firmy Hochtief vyrazit do rakouského Klagenfurtu na Světové hry mládeže...

Celkem 24 týmů z celého světa v této kategorii bylo znakem, že půjde určitě o velmi zajímavý turnaj a také šlo...

Ve skupině se Válečníci potkali 2x se slabším soupeřem a s jedním týmem z USA, s kterým bohužel prohráli trojkou z půlky, když se jim na druhé straně povedlo trojkou vyrovnat. Tady je na chvilku opanoval smutek, ale i obrovské zkušenosti, že hrát se musí až do poslední vteřiny utkání.

Leibnitz Lions
Space High Elite
Válečníci Děčín
SV Germering

Nakonec kluci kvůli této prohře obsadili 2. místo ve skupině, ale konec to neznamenalo. Nejlepší týmy z druhých míst postupovali do vyřazovacích bojů také. Válečníci nakonec byli ti nejlepší z druhých míst a ve čtvrtfinále šli na chorvatský tým KK Krsko, který dokázal zvítězit ve skupině C. Tento tým ale dokázali svou chytrostí a zkušeností přehrát a zvítězili 40:31 a mohli se tak radovat z postupu do semifinále.

Tam narazili na své přemožitele ve skupině americký tým SPACE HIGH ELITE a i když si američtí kolegové mysleli, že to bude lehčí záležitost, tak kluci se rozhodli, že jim to vítězství tentokráte nenechají a užijí si postup do finále oni. Vítězství 33:23 a jistota medailí byla na světě!

Ve finále kluky čekal tým, který svým vzrůstem vypadal na lehce starší, ale kluci z USA to takto mají. Šel z nich respekt, ale pro nás bylo fajn, že jsme do té doby odehráli již 3 vyrovnané bitvy, které tým PhD Hoops USA nezažil, protože vyhrávali vše velkým rozdílem.

Nakonec z toho byla celkem nervózní bitva plná strkanic, protože takto si průběh zápasu nepředstavoval v hale vůbec nikdy. Válečnici ukázali, proč si mohou říkat Válečníci a i přesto, že už toho všichni měli opravdu dost, tak ukázali, jak dobří jsou a tým USA velmi zaskočili. Po vyrovnané bitvě nakonec mohli slavit vítězství 41:35 a ovládli tak UNITED WORLD GAMES !!!!

Zajímavostí určitě byla situace, když se ve finále a v utkání o bronz objevil pouze jeden jiný tým než z USA a to jsme byli my!

Final Standings:

1. Válečníci Děčín
2. PhD Hoops USA Blue
3. Space High Elite
4. PhD Hoops USA Red

Možná se divíte, proč tak nízké skóre, ale utkání se vždy hrálo na 4x8 hrubého času, což ale v těch vedrech vůbec nevadilo..

Ještě jednou moc děkujeme firmě HOCHTIEF, která celou akci podpořila a umožnila tak našim Válečnicím a Válečníkům zažít něco, co by jinak třeba nezažili.

Kluci si mohli užít i dalších aktivit v Klagenfurtu, ať už to bylo krásné jezero, nebo dalšího doprovodného programu přímo na místě. Byli i zafandit naším mladším Válečnicím a celkové se akci mohli parádně užít.

Trenér Jakub Houška k tomu řekl: "Jsem moc rád, že jsem toto mohl zažít. Nejdříve se mi tu dálku moc nechtělo, ale nakonec nelituji ani jednoho kilometru navíc, protože akce byla opravdu vynikající. Rád používám spojení, že sport je o zážitcích a tady jich bylo přichystáno opravdu hodně. Kluci si mohli užít vše, pobavit se s jinými národy, procvičit AJ, podívat se na pěkné holky a v neposlední řadě zažít skvělé zápasy proti opravdu velmi dobře individuálně vybaveným hráčům. Ukázali, co v nich je a já se už těším, až ji budu v příští sezoně chodit fandit na extraligu U17! Díky i Filovi Hrdlovičovi z Levhartů, který na poslední chvilku nahradil zraněného Kryštofa a tomu přeji, ať se dá co nejdříve do pořádku."