Válečníci U14 získali bronz na MČR

O víkendu 3.–5. května 2024 se tým U14 zúčastnil Mistroství ČR v Ostravě, které pořádal domácí tým NH Ostrava.

V pátečním čtvrtfinále jsme se střeli se 3. týmem extraligové skupiny B SK UP BCM Olomouc. Vstup do zápasu se nám velmi vydařil, měli jsme spoustu zisků a aktivní obranou jsme zaskočili Olomouc a po první čtvrtině jsme vedli 31:9. Celý zápas byl pod naší kontrolou i přes polevení na obou stranách hřiště. Nakonec jsme vyhráli rozdílem devíti bodů 83:74 a oplatili jsme tak soupeři prohru ze zápasu o třetí místo na loňském MČR U13 v Brandýse.

V semifinále nás čekal největší favorit turnaje domácí tým NH Ostrava. Po vyrovnané první čtvrtině přišel ve druhé části hry náš výpadek, tuto čtvrtinu jsme prohráli o 26 bodů a o osudu utkání bylo jasno. Ve druhém poločase jsme zlepšili bojovnost a nasazení a odehráli jsme relativně vyrovnaný druhý poločas za což kluci dostali pochvalu. Zápas jsme si pak rozebrali na hotelu abychom věděli, čeho se vyvarovat v nedělním zápase o třetí místo.

V zápase o 3. místo jsme se střetli s týmem VIVIDBOOKS Pardubice, který oproti kategorii U13 posílil a věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Tomu odpovídala první čtvrtina, kterou jsme prohráli o 5 bodů. Od druhé čtvrtiny jsme zabrali a zbývající tři čtvrtiny jsme vyhráli díky velmi dobré úspěšnosti střelby, zlepšené obraně a dobré práci na doskoku v součtu o 23 bodů a po dvou letech získal tým ročníku 2010 medaili na vrcholné akci.

Výsledky zápasů:

• čtvrtfinále: Válečníci Děčín – SK UP BCM Olomouc 83:74 (31:9, 43:29, 68:47)
  • semifinále: Válečníci Děčín – NH Ostrava 63:109 (23:28, 26:57 46:88)
  • o 3. místo: Válečníci Děčín – VIVIDBOOKS Pardubice 99:81 (19:24, 49:41, 78:64)

Do All stars pětky MČR se dostal Jan Kopecký a nejlepším hráčem týmu byl zvolen Jáchym Libich.

Poděkování patří všem hráčům, kteří se MČR zúčastnili, jmenovitě to jsou tito hráči: Adam Čech, Adam Zdeněk, Vojtěch Polák, Jindřich Kovařík, Jonáš Netolický, Jan Kopecký, Miron Bihun, Lukáš Novák, Jáchym Libich, Timotej Tupec, Jiří Důra, Filip Šlambor, David Novák, Vojtěch Hála a Jeroným Libich.

Velké poděkování patří také všem rodičům, kteří přijeli ve velkém počtu kluky podpořit přes celou republiku a vytvořili jim domácí prostředí.