127_20240420_211954.jpg
405_20231024_130336.jpg

Válečníci U13 vstoupili do Evropy

Trocha nervozity na úvod, velké zážitky a velké vítězství na konec... Takový byl první turnaj Central European Youth Basketball League (CEYBL). Kluci ročníku 2011 a mladší okusili, jako to je v Evropě.

Na jejich první štaci zamířili do polské Zieloné Góry, kde se uskutečnil první letošní turnaj této středoevropské ligy mladých basketbalistů. Turnaj, kde bylo celkem 5 týmů z toho tři z Polska a dva z České republiky.

Válečníci do turnaje vstoupili proti domácích a po vyrovnaném průběhu si nakonec připsali první výhru. Na některých mladších bylo vidět, jak jsou krásně nervózní a jak je tento nový okamžik tak trochu zaskočil. Ono hrát na evropské scéně ve věku 10–12 let, to musí být hodně zajímavé myšlenky.

Nakonec kluci ale chytili formu a dokázali vyhrát všechny 4 utkání a vezou z Polska 1. místo! Především poslední zápas byl hodně těžký a kluci ze sebe museli vyndat maximum. Krom prvního místa si ale připsali i spoustu nových zkušeností, protože takové těžké zápasy tady u nás v ČR v jejich kategoriích nemají, a i proto věříme, že jim tato účast v CEYBL dá do budoucna strašně moc.

S určitostí nás čekají ještě další dva turnaje, a to DOMA v Děčíně 24.-26.11. a poté se v lednu vydáme ještě do Wroclawy.

Konečné pořadí:
1. Válečníci Děčín

2. Górnik Airteam Walbrzych
3. SKM Zastal Zielona Góra
4. Sokol Pražský
5. Korona 1919 Krakow

Individuální zvýraznění:
TOP 5: Kacper Radczyc - Zastal, Dominik Liczbiński - Górnik, Patrik Ocadlik - Pražský sokol, Marcel Wilk - Korona Krakova, Jonáš Netolický - Válečníci Děčín

MVP: Vojtěch Polák - Válečníci Děčín

Výsledky a statistiky ze všech zápasů: https://ceybl.eu/pl/wyniki/5/19/73/0