Válečníci U13 postoupili na finálový turnaj CEYBL z celkového 3. místa

Děčínští kluci U13 o uplynulém víkendu odehráli v Brandýse nad Labem poslední kvalifikační turnaj o postup na finálový turnaj CEYBL.

V prvním utkání nás čekali Sršni Písek. Zápas byl bojovný od začátku do konce, oba týmy se snažili hrát osobní nátlakovou obranu a rychlý protiútok, případně 1 na 1. Nám se podařilo tři ze čtyř čtvrtin vyhrát s malým bodovým rozdílem a díky tomu jsme si připsali výhru 57:42.

Ve druhém utkání nás čekal tým z Trnavy. V tomto utkání byla vidět naše převaha jak v obraně, tak i v útoku. Všichni hráči dostali velký prostor na hřišti, a i druhý páteční zápas pro nás skončil výhrou 102:36.

V sobotu dopoledne jsme se střetli s polským týmem Zielona Gora. Po slabší první čtvrtině z naší strany a přestávkové domluvě jsme zlepšili výkon a od druhé čtvrtiny jsme prokázali naší větší vyhranost. Konečný výsledek 63:35.

Po jednozápasové pauze jsme nastoupili k zápasu s Merlins Crailsheim. První čtvrtinu jsme vyhráli dvoubodovým rozdílem. Druhá a třetí čtvrtina byla pevně v rukou Crailsheimu, který si vybudoval desetibodové vedení. Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s tím, že nemáme co ztratit. Velká bojovnost a nasazení nás dostali až do vyrovnané koncovky, kterou lépe zvládl soupeř a po velkém boji jsme si připsali jedinou prohru na turnaji 60:58.

V neděli nás čekal už jen jeden zápas, a to proti domácímu Brandýsu. První čtvrtinu jsme vyhráli o deset bodů a mysleli jsme si, že zápas se vyhraje sám. Ale nebylo to tak. Domácí postupně ukrajovali z našeho náskoku bod po bodu. Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s dvoubodovým náskokem a věděli jsme, že to bude vyrovnaný zápas až do konce, což se také potvrdilo. O naší výhře rozhodl vítězný koš 1,7s do konce. Po timeoutu Brandýsa jsme donutili naší obranou domácího hráče k těžké střele, která v obroučce neskončila a díky tomu jsme tuto koncovku a celý turnaj zakončili výhrou 47:45.

Poslední kvalifikační turnaj jsme zakončili s bilancí 4-1 a umístili jsme se na druhém místě. Velké poděkování patří všem hráčům za předvedené výkony, rodičům za podporu a pomoc s dopravou.

Finálový turnaj CEYBL U13 se bude hrát v České Třebové od 17.3. do 19.3.