Válečníci U13 na prověrce před Národním finále

O velikonočních prázdninách jsme vyrazili společně s týmy U11W a U11 na EASTER TOURNAMENT 2022 do Ostravy.

Ve čtvrtek po příjezdu do Ostravy a po ubytování na hotelu jsme hráli první utkání na hale Tatran s litevským týmem Klaipedos. Zápas s vyšším soupeřem byl vyrovnaný od začátku do konce. My ani soupeř si během tří čtvrtin nevytvořil větší bodový náskok. Až ve čtvrté čtvrtině se nám podařilo v posledních třech minutách vytvořit pětibodový náskok, o který jsme přišli a soupeř se dostal do jednobodového vedení. Naštěstí jsme v koncovce zachovali chladnou hlavu a připsali si cenné vítězství 58:55.

V pátek dopoledne jsme hráli utkání v tréninkovém centru na Bazalech proti BCM Olomouc, která přijede k nám na národní finále do Děčína. Od začátku do konce jsme byli lepším týmem na obou polovinách hřiště, všichni hráči dostali velký počet minut a připsali jsme si pohodovou výhru 77:31.

V odpoledním utkání nás čekal slovenský tým z Handlové. Vstup do zápasu jsme neměli dobrý, první čtvrtinu jsme prohráli 14:8. Ve druhé čtvrtině jsme zabrali a v poločase jsme byli ve vedení 35:22. Ve druhém poločase jsme si vytvořili až dvacetibodové vedení, které jsme si udržovali až do konce, utkání skončilo s výsledkem 72:59 pro nás.

Po vítězství v základní skupině nás čekal maďarský tým Honvéd Budapešť, který měl stejně jako Litevci ve svém středu několik vyšších hráčů. Celý průběh utkání byl bojovný a vyrovnaný, žádný z týmů neutekl na vyšší bodový rozdíl. Nám se tento zápas absolutně nevydařil střelecky, zahodili jsme nespočet jednoduchých zakončení z podkoše i střel ze střední vzdálenosti, díky čemuž jsme nevyhráli a do finále postoupila Budapešť s výhrou 51:42.

V zápase o bronz jsme narazili na známého ze základní skupiny, litevský Klaipedos. Tento zápas nám také nevyšel, soupeř využíval své výškové převahy, kdy si připisoval několik útočných doskoků za sebou, díky čemuž měl několik šancí na vstřelení koše. My jsme se v útoku trápili, špatně nám rotoval míč mezi hráči a hráli jsme těžkopádně. Klaipedos si v klidu připsal výhru 60:45 a odvezl si bronzové medaile.

Musím kluky pochválit za nasazení a bojovnost v průběhu turnaje, kdy každý zápas hráli na 100 % a nic nevzdávali. Poděkování patří také početné skupině rodičů, kteří nám na každém utkání vytvořili domácí prostředí.

Víme, na čem je potřeba pracovat před Národním Finále, takže věřím, že na vrchol sezóny budeme dobře připraveni.