126_20240308_094131.jpg
461_20240629_105117.jpg

U14 dívky – Stříbro na United World Games

S dívkami U14 jsme vyrazili na světové hry, které se konaly v rakouském Klagenfurtu.

Do naší kategorie se přihlásilo 12 týmů. Pořadatelé nás rozdělili do 3 skupin, kdy my jsme byli skupina C. Naší skupinu tvořily týmy ISK Comets (Rumunsko), Basket Duchess White (Rakousko), KOŠ Celovec (Rakousko) a my.

První zápas, který se hrál už v 8:30 hod., jsme hráli proti ISK Comets. Začátek byl vlažný, ale pak se holky zvedly a nakonec urvaly výhru 36:12.

V druhém zápase nás čekali Basket Duchess. Po první výhře se nám zvedlo sebevědomí a po dobrém začátku a týmové práci, jsme vyhráli 33:16.

Třetí a poslední zápas ve skupině s KOŠ Celovec jsme zakončili utrápenou výhrou 30:23. Zajistili jsme si první místo ve skupině a postup do čtvrtfinále.

Mezi zápasy jsme si zašli i zaplavat do místního jezera Worthsee.

Čtvrtfinálovým soupeřem byl UBI Graz. Těžký soupeř, který s námi držel krok do půlky 3. čtvrtiny. Poté si holky vytvořily několika bodový náskok, který si už pohlídaly. Výhra 33:18 a postup do semifinále.

V semifinále nás čekal soupeř z Rumunska ACS Hoya KSE. Naše Válečnice na soupeře vlítly, tak jak je v Děčíně zvykem. Hned na začátku si vytvořily náskok 10:2, který se postupem navyšoval. A nakonec zasloužená výhra 51:25 a postup do finále!

Finále proti PhD Hoops USA. Skvělý a vyrovnaný zápas, drželi jsme se soupeřem krok, ale nakonec prohra 49:66. A celkové 2. místo ?.

Týmu patří velké Díky. Skvělé zážitky a dobré poměření sil s ostatními týmy. Díky patří také organizátorům her.

Děkujeme za podporu firmě Hochtief, bez které bychom se na United World Games nevydali.

Hodnocení kapitánky Mařenky Burdové: „Na turnaj do Klagenfurtu jsme jely hrát o co nejlepší výsledky a pro získáni nových zkušeností. Nakonec se nám povedlo vybojovat krásné 2. místo. Což pro nás byl obrovský úspěch. Turnaj jsme si strašně moc užily, jak během hry, tak i mimo ni. Chci spoluhráčkám mooc poděkovat, za úžasné výkony, které předvedly, ale největší dík patří trenérkám, protože bez nich bychom to nedokázaly.

Související odkazy