Válečníci Děčín
96_1640265507.png
78_1631113281.jpg
166_20211116_101713.jpg

U13 – Zážitky a zkušenosti z Polska

Válečníci U13 posílení o Jáchyma Šrámka od Levhartů se zúčastnili svého prvního turnaje v Central European Youth Basketball League v Polsku, kde se střetli s kluby velmi zvučných jmen.

Na turnaji jsme potkali kromě našeho známého Sokola Pražského i tři týmy z Polska (Wroclaw, Zielona Góra, Zgorzelec) a jeden z Německa (Merlins Crailsheim). Válečníci tedy odehráli celkem 5 utkání, kde ten nejvyrovnanější byl s domácím celkem WKK Wroclaw.

S tímto týmem svedli Válečníci opravdovou bitvu o každý koš a především doskok, který nás velmi trápil. Není se úplně čemu divit, protože náš tým je trochu menší než ty ostatní, ale za to je zase šikovný. Kluky nakonec stála vítězství asi druhá čtvrtina, kde měli moc faulů a Wroclaw proměňovala trestné hody, ale možná také koncovka, kde jsme nedokázali doskočit pár jednoduchých míčů.

Vítězství jako takové by určitě bylo hezké, už jen kvůli zážitku, který by mohli kluci prožít, ale prohra jim přinese spoustu zkušeností a zamyšlení se nad situacemi, které v tom zápase prožili. Uvědomí si, kde nás tlačila bota a ví, že je za pár týdnů čeká odveta a třeba předvedou ještě lepší výkon a dočkají se i té vytoužené radosti :-)

Ostatní zápasy proti zvučným soupeřům byly celkem jasné, ale i přesto bylo skvělé, proti jakým známým celkům kluci mohli hrát. Celkově to pro ně musí být opravdu velký zážitek, který je dokáže posunout dál a který jim dodá další energii do trénování.

Celý turnaj se odehrál v úžasném prostředí WKK SPORT CENTRA, které slouží čistě basketbalu. Velký komplex s hotelem, sportovní halou, restaurací atd., což jim můžeme u nás v ČR opravdu hodně závidět.

V neposlední řadě se musí poděkovat rodičům, kteří přímo na místě vytvořili skvělou atmosféru, ale i našim partnerům včele s městem Děčín, které kluky podpořilo přímo na tuto akci. Moc děkujeme!


Konečné pořadí turnaje:

1. WKK Wroclaw (Polsko)

2. Válečníci Děčín (Česká republika)

3. Sokol Pražský (Česká republika)

4. HAKRO Merlins Crailsheim (Německo)

5. SKM Zastal Zielona Góra (Polsko)

6. PGE Turów Zgorzelec (Polsko)

Individuální ocenění si odnesli tito hráči:

MVP:

Szymon Lata (WKK Wroclaw)

All-star team:

Marek Houška (Válečníci Děčín)

Mikuláš Kohoutek (Sokol Pražský)

Clemens Romsdorfer (HAKRO Merlins Crailsheim)

Tymon Blazejczak (SKM Zastal Zielona Góra)

Jakub Swidwa (PGE Turów Zgorzelec)

Nejlepší střelec turnaje:

Marek Houška (Válečníci Děčín) - 103 bodů (20,6 bodu na zápas)

Na webu www.ceybl.eu naleznete veškeré výsledky včetně statistik, ale i bohatou fotogalerii.

Související články

Válečníci Děčín
159_20211111_203840.jpg

U13 CEYBL – Další zastávka Wroclaw

Válečníci U13 vstupují do své soutěže CEYBL již o tomto víkendu a vydávají se do Polska, kde je čeká premiérový turnaj v této evropské soutěži.