U13 – Finálový turnaj CEYBL v České Třebové

O víkendu 17.3. -19.3. jsme v České Třebové odehráli poslední finálový turnaj CEYBL.

Ač jsme odjeli v neúplné sestavě, první páteční zápas proti Zielone Góře jsme zvládli výborně. Hned na začátku se kluci chytli třemi trojkami a do poločasu bodový náskok navyšovali.

Třetí čtvrtina byla trošku slabší, ale nakonec jasná výhra o 20 bodů - 61:41. Zároveň jsme si touto výhrou připravili cestu do semifinálových bojů. Tu potvrdila i výhra Žary nad Zielenou Górou, kterou tím pádem čekal zápas o páté místo.

V sobotu nás čekaly zápasy dva. První proti Krono Žary. Oproti pátečnímu zápasu se vstup do tohoto zápasu nepovedl a první čtvrtina skončila rozdílem 16 bodů. I další dvě čtvrtiny chyběla bojovnost a střelecké štěstí. Navíc jsme se trápili s doskoky, neboť Žary mají vysoké pivoty.

Do čtvrté čtvrtiny kluci nastupovali s jasným úkolem – čtvrtinu vyhrát. A to se také povedlo. Kluci bojovali a na hřišti nechali všechno. Z předem prohraného zápasu vybojovali vyrovnanou a dramatickou koncovku, ve které bohužel hrála roli smolně prohraná první čtvrtina. Zápas skončil rozdílem šesti bodů 48:54.

Do večerního semifinálového zápasu play-off s Merliny z Crailsheimu jsme nevstupovali jako favoriti, to však nic neznamenalo. Sice jsme celý zapas táhli za kratší konec provazu, ale až do konce třetí čtvrtiny byl zápas na dostřel s rozdílem 10 bodů. Pak ovšem Crailsheim ukázal svou sílu a pojistil si postup do bojů o zlato. Nás kvůli prohře 39:68 čekal zápas o třetí místo.

Soupeřem v zápase o třetí místo nám byli Sršni Písek. Průběh zápasu byl velmi podobný semifinálovému předešlého dne. Nám ovšem celou dobu chyběla bojovnost a opravdová touha vyhrát. Písek na nás tlačil v přechodové fázi. Zdvojovali rozehrávače a zachytávali nám přihrávky. Poločasová promluva klukům do duše sice znamenala skvělý vstup do třetí čtvrtiny, avšak po pár minutách síly opět došly. Navíc nás začaly trochu trápit fauly. Prohra 37:56 znamenala konečné čtvrté místo v turnaji.

Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou za podporu kluků v průběhu celého turnaje. Poděkování patří i hráčům za předvedené výkony.

Tímto turnajem pro nás skončila sezona v CEYBLU, kdy jsme skončili na celkovém 4. místě. Celková bilance v CEYBLU 12 výher a 7 proher.