384_20230522_221748.jpg

U13 dívky – 1. místo na Festivalu ČR v Pelhřimově

Děčínský tým děvčat U13 se po letošní sezóně opět probojoval na Festival České republiky, který se konal v Pelhřimově od pátku do neděle a zúčastnilo se ho 14 děčínských Válečnic.

Hned po příjezdu nás čekalo utkání proti týmu KP Brno, o kterém jsme věděli, že už má jedno utkání za sebou. Do Pelhřimova jsme přijeli lehce nervózní ale odhodlaní dát do zápasů veškerou naši sílu. I přes nervozitu jsme ale hráli klidně a s čistou hlavou a první utkání zakončili výhrou 62:29. Nejšikovnější hráčkou z našeho týmu se v tomto utkání stala Vendula Salaková.

Po zápase jsme měli dostatek času na večeři a ubytování a poté jsme se vydali na slavností zahájení. Po zahájení jsme se vydali na ubytovnu a dali jsme se brzy na kutě, neboť nás druhý den ráno čekal nelehký zápas proti týmu HB Basket.

Tým HB Basket jsme měli i minulý rok na festivalu a věděli jsme, že tento zápas bude vyrovnaný. Zápas jsme postavili na tom, že ubráníme klíčové hračky soupeře a sami budeme hrát s rozvahou. I přes zranění jedné naší hráčky se nám ale podařilo i tohle utkání dovést do vítězného konce s rozdílem 58:46. Nejšikovnější hráčkou z našeho týmu v tomto utkání se stala Emma Maurencová.

Po zápase jsme se vydali na oběd a měli dlouhý polední klid, jelikož jsme další zápas hráli od půl páté proti týmu z Kladna, který byl na druhém místě ve druhé skupině. Tým TJ Sokol Kladno jsem dobře znali z letošní sezóny a očekávali jsme vítězství. I o hráčku chudší jsme se ale i v tomto utkání poprali o každý míč a dokázali jsme zvítězit 81:47. Tímto utkáním jsme si zajistili finále následující den. Nejšikovnější hráčkou z našeho týmu v tomto utkání se stala Mariana Landová.

V sobotu večer nás ještě čekali dovedností soutěže všech týmu. Soutěžilo se ve třech dovednostech, a to ve střelbě z místa, zakončení hoď a běž a krátký slalom se zakončením. V soutěžích nás reprezentovaly 4 hráčky, a to Katka Adamcová, Eliška Pokorná, Johanka Haklová a Olesiia Chercheliuk. Děvčata nám v soutěžích vybojovala krásné druhé místo.

V neděli nás tedy čekalo finále, do kterého se s námi dostal i tým HB Basket. Finále se hrálo až od 12 hodin, takže jsme měli dopoledne volné a zamířili jsme do muzea kuriozit. Po návštěvě muzea už jsme se vydali na halu připravení na finále. Zápas byl velmi vyrovnaný a napínavý a bojovali jsme o každý koš. I přes odhodlání a bojovnost soupeře jsme ale dokázali udržet koncovku a vítězíme 49:48 a stáváme se vítězkami letošního festivalu.

Všechny hráčky odvedly neskutečnou práci, která byla odměněna zlatou medailí a zaslouží si velkou pochvalu. Poděkování patří hráčkám, fanouškům, a i pořadatelům letošního festivalu za krásný basketbalový víkend.

A pár slov od kapitánky týmu Katky Adamcové: "Jako první bych chtěla pochválit všechny holky co na turnaji byly, všechny zápasy jsme hrály hezký basket a vážně makaly. V závěrečném zápasu jsme jely všechny na 110 %. Pomohla nám i naše fanouškovská podpora která byla, jak se říká „náš šestý hráč“ a po celý turnaj byla s námi. Další pochvala patří i holkám z HB Basket za skvělý zápas, bohužel pro ně to na zlato nestačilo. Celý turnaj jsem si moc užila a myslím že všechny jsme z našeho výsledku velmi nadšené."