U12 – Turnaj SNCZ v Drážďanech

O uplynulém víkendu vyrazil tým U12 na kvalitně obsazený turnaj do německých Drážďan, kde nás čekalo pět německých soupeřů.

Postupně jsme se střetli s týmy Chemnitz Niners, Merlins Crailsheim (bundesliga), Rationpharm Ulm (bundesliga), Gotha Rockets a nakonec s domácími Dresden Titans.

Německá pravidla pro minibasket jsou rozdílná oproti našim, takže to byl zajímavý turnaj i z tohoto pohledu (hra 4 na 4, rozhodčí při přestupku nepodává míč, střela mimo vymezené území je za 3 body, nepočítají se vteřiny při vyhazování z autu, při přechodu půlky atd.).

Válečníci Děčín – Chemnitz Niners 72:32

V prvním zápase se nám nepovedl vstup do zápasu, první tři čtvrtiny jsme nebyli plně koncentrovaní, na zápas, spíše jsme se seznamovali s prostředím a odlišnými pravidly. Až ve čtvrté čtvrtině jsme začali hrát tak jak umíme, a i díky tomu jsme se připsali první výhru v turnaji, nakonec o 40 bodů.

Válečnici Děčín – Merlins Crailsheim 65:49

Po dvouhodinové pauze nás čekal první bundesligový tým, a to tým z Crailsheimu. V průměru jsme měli vyšší sestavu, ale hosté to dokázali vykompenzovat rychlostí a bojovností. První čtvrtinu jsme opět prohráli (8:18). Po přestávkové domluvě jsme zapnuli na vyšší výkon, zlepšili jsme se ve všech herních dovednostech a zbývající tři čtvrtiny jsme vyhráli a porazili tak bundesligový tým.

Válečníci Děčín – Rationpharm Ulm 31:42

V posledním sobotním utkání a po krátké pauze mezi zápasy byl naším soupeřem druhý bundesligový tým na tomto turnaji Rationpharm Ulm. Ulm měl ve své sestavě jednoho vysokého a rozdílového hráče, který byl na svůj věk a výšku velmi dobře driblinkově vybavený se slušnou střeleckou rukou.

Oproti prvním dvěma utkáním se nám tentokrát vstup do utkání vydařil. Po timeoutu Ulmu se na nás soupeř začal dotahovat, vybudoval si až 15 bodové vedení, ze kterého jsme nedokázali ukrojit více než 4 body. Musím uznat, že Ulm nás porazil střelbou z dálky s celkem vysokým procentem na dvanáctkovou kategorii, na což v Čechách nejsme zvyklí. Kluci po zápase dostali pochvalu.

Válečníci Děčín – Gotha Rockets 72:57

V neděli nás jako první prověřil tým Gotha Rockets, se kterým to bylo vyrovnané utkání. Hráli jsme dobře, ale nedokázali jsme soupeři odskočit na větší bodový rozdíl. Poločasové skóre bylo 29:22 pro nás. Až v poslední čtvrtině jsme se utrhli na dvouciferný náskok, který jsme udrželi až do konce utkání.

Válečníci Děčín – Dresden Titans 90:42

V posledním utkání na nás čekal domácí tým z Drážďan. V tomto utkání jsme měli výškovou i dovednostní převahu, ze které jsme těžili celý zápas. Kluci měli spoustu volných zakončení, dobře si přihrávali, a i díky tomu jsme dotáhli utkání do vítězného konce s rozdílem 48 bodů.

Všem klukům, kteří se turnaje zúčastnili patří obrovská pochvala a poděkování za předvedené výkony.

Turnaje se zúčastnili tito hráči: Jakub Jirásek, Jan Kopecký, Jindřich Kovařík, Jáchym Libich, Jonáš Netolický, Lukáš Novák, Adam Zdeněk, Vojtěch Hála, David Novák, Adam Čech, Adam Holub, Vojtěch Polák, Jeroným Libich a Filip Šlambor.

Poděkování patří také rodičům za pomoc s dopravou a také za skvělou podporu.

Poslední poděkování patří týmu Drážďan za pozvání na turnaj a zejména pak Gertu Küchlerovi za organizaci a bezproblémový průběh turnaje.