U12 dívky – 1. místo na EASTER CUP 2023 v Klatovech

Ve čtvrtek 6. dubna se vydaly děčínské Válečnice U12 na tradiční velikonoční turnaj do Klatov. Po loňském vítězství v Ostravě jsme se vydali na opačný kraj republiky, nicméně natěšení na turnaj bylo neméně veliké.

Po příjezdu do Klatov jsme si rychle hodili věci na pokoj a běželi na první zápas proti Jižním Supicím. Klub, jehož několik hráček začalo s basketbalem teprve na začátku této sezony, nám nedělal velké problémy a my tak vyhráli pohodlně 94:6. Poté už jsme se šli ubytovat, dát večeři a mrknout na zahájení turnaje. Věděli jsme, že nás druhý den ráno čeká těžký zápas s plzeňskými dívkami, které se loni probojovala na Národní finále konané u nás v Děčíně, proto jsme brzy zalehli do postelí, abychom se dobře vyspali.

V 9:00 jsme se tedy postavili k rozskoku v hale CMS. V zápase jsme v první čtvrtině tahali za kratší konec a prohráli ji 10:2. V druhé se však skóre vyrovnalo a v poločase už jsme vedli 22:19. Po bodově chudé třetí čtvrtině (3:5) jsme v té poslední opět zabrali a urvali výhru 31:40. Víc takovýchto zápasů a těžkých soupeřů!

Další program byl následující – projit si klatovské katakomby, dobře se naobědvat a odpočinout, abychom nabrali síly na odpolední zápas s Tachovem. Na ten nás přišli podpořit kromě našich skvělých fanoušků i stejně staré basketbalistky z Ústí, a i díky nim jsme zápas bez problémů zvládli 52:12.

V sobotu dopoledne jsme pak splnili roli favorita a v posledním zápase skupiny porazili Start Ostravu 51:28. Odpoledne nás tedy čekalo semifinále, ve kterém jsme poprvé na turnaji narazili na zahraničního soupeře – BKM Žilina. Soupeře, i jeho fanoušky, jsme měli možnost poznat již den předem, a tak jsme věděli, že nás bude čekat souboj nejen na hřišti, ale i v hledišti.

My však předvedli velmi koncentrovaný výkon, holky nevypustily jediný souboj a doslova jsme uválčili vítězství 45:29 a byli jsme ve finále. Kralupy nad Vltavou přemohli v druhém semifinále plzeňské holky 31:26 a tak bylo o našem soupeři jasno.

V neděli jsme tedy v 11:00 nastoupili do posledního zápasu na turnaji. Velká nervozita před zápasem z nás rychle opadla a hned od začátku jsme byli ti, co udávali tempo hry. První čtvrtina 10:2, poločas 18:12, po 3. čtvrtině 24:12. V té poslední už bylo o vítězi jasno, a tak dobíjíme po roce další velikonoční turnaj a vítězíme 34:16.

Velké poděkování patří všem, kteří nám fandili na místě i na dálku a dodávali holkám podporu. Holkám patří poděkování za to, jak turnaj zvládli nejen na hřišti, ale hlavně mimo něj (až na to stravování :-)). Klatovům poděkování za skvěle zorganizovaný turnaj, pořadatelé nám byli vždy se vším nápomocni, a tak se budeme s velkou pravděpodobností těšit opět za rok.