U11 dívky – 1. místo na EASTER TOURNAMENT OSTRAVA 2022

Po dvou letech se opět rozjely velikonoční turnaje, a tak jsme vyrazili do daleké Ostravy spolu s kluky U11 a U13.

Po dlouhé cestě jsme se bleskově ubytovali a v 18:00 nás čekal první soupeř – SBŠ Ostrava U10 B. Soupeř měl v kádru hráčky, které sbíraly první zkušenosti na hrací ploše a nám naopak tento zápas pomohl setřást prvotní nervozitu, kterou si sebou hráčky vezly už z děčínského nádraží.

Výsledek 160:0, rychlá večeře a večerka, jelikož druhý den ráno nás čekal již v 8:30 soupeř z Třince. Více než z třineckých soupeřek byli holky nervózní z hlasitě povzbuzujících fanoušků Třince, nicméně ani tento soupeř nás moc neprověřil, a tak zápas skončil opět vysokým rozdílem, tentokrát 117:4.

Mezi dalším zápasem jsme měli velkou prodlevu, a tak jsme se posilnili obědem a šli zafandit Válečníkům U13 na Tatran. Klukům jsme přinesli štěstí v podobě vítězství a nalákali děčínské fanoušky Válečníků na náš večerní zápas proti slovenskému Ružomberoku. Ti také dorazili a viděli další vítězství - 86:18.

V sobotu nás čekalo jen jedno utkání, a to o první místo ve skupině proti domácím SBŠ Ostrava U11. Jelikož se utkání hrálo až v pozdních odpoledních hodinách, došli jsme se dopoledne odreagovat do místního bazénu. Po obědě už jsme si jen odpočinuli a hurá do haly.

Byli jsme si vědomi, že v případě vítězství budeme mít jistou medaili, což jsme před turnajem nečekali, a tak nás místy svazovala nervozita, špatné rozhodování a hloupé ztráty. Houževnatý domácí soupeř se držel celý první poločas (po 1. čtvrtině 15:9, poločas 24:11). V druhém poločase jsme zpřesnili mušku, nenechali soupeře snadno zakončovat a postupně navyšovali náskok až na konečných 51:22. Finále bylo naše!

V původním rozpisu bylo finále naplánovaná na 14:30, avšak domácí na naši žádost o přesunutí zápasu z důvodu zpáteční dopravy do Děčína promptně zareagovali a přesunuli finále na pro nás přijatelnější ranní čas. V 8:30 jsme tedy byli opět připraveni k úvodnímu rozkoku proti vosám ze Sadské.

Velmi kvalitní soupeř, který prověřil naše fyzické i psychické schopnosti od první do poslední minuty. První čtvrtina 12:9, poločas 16:13, po třetí čtvrtině 24:26. Zápas se začal rozhodovat v půlce čtvrté čtvrtiny, kdy jsme soupeři začali mírně odskakovat až to bylo v jednu chvíli o deset bodů. Poslední koš vsítily vosičky, nicméně to nás už nemuselo mrzet, jelikož na tabuli svítilo skóre 44:36 pro děčínské Válečnice.

Obrovská radost mezi fanoušky, hrdost a pýcha na celý tým na straně trenérů a zlaté medaile a úsměvy na hlavách všech hráček. Víc takových zážitků!

Příprava před nadcházejícím NF v Děčíně se povedla na jedničku, nicméně jsme si všichni vědomi, že za 14 dní nás čekají mnohem těžší soupeři.

Poděkování všem fanouškům, kteří nám drželi pěsti ať už přímo v Ostravě či doma u „online whatsapp“ přenosů.