336_20221128_173542.jpg

U10 – 1. místo na mezinárodním turnaji v Drážďanech

V neděli 27.11. vyrazili kluci U10 na turnaj SNCZ do Drážďan, kde na ně čekalo celkem šest zápasů, z toho pět proti německým soupeřům a jeden proti druhému českému zástupci na turnaji – Litoměřicím. Soupeři nám postupně byly týmy ze Zörbigu, Lipska, Litoměřic, Alby Berlín, Chemnitz a Drážďan.

Kluci dokázali získat výhru ve všech duelech a obsadili tak první místo v této nejmladší kategorii. Především se však radovali ze hry, bojovali se zápalem a vášní, byly na nich vidět ohromné pokroky, a to nejpodstatnější – basket je bavil.

V prvním zápase proti Zörbigu jsme se v prvním poločase zahřívali a srovnávali se s odlišnými inovativními pravidly oproti klasickým zápasům v Česku. Kluci ukázali ve druhém poločase svou převahu a zvítězili 62:23.

Ve druhém utkání nás čekal nejvyrovnanější zápas z celého turnaje proti Lipsku. V tomto zápase to byl boj o každý míč, hrál se vyrovnaný zápas, ve kterém jsme si vybudovali náskok o pár bodů, který jsme si drželi až do konce a vyhráli jsme 39:33.

Třetí utkání proti nezkušeným Litoměřicím pro nás bylo lehké, všichni kluci se krásně prosazovali, za strávený čas na hřišti se odměnili dobrým výkonem a připsali jsme si výhru 74:2.

Po tomto utkání následovala zasloužená pauza na oběd a chvilka odpočinku v nabitém intenzivním programu.

Po pauze jsme hráli proti slavnému klubu Alba Berlín, který měl výškovou převahu a typově vypadal i hodně atleticky. Kluci se názvu slavného klubu nezalekli, hráli pěkný basketbal a týmovým výkonem jsme si došli pro čtvrtou výhru, tentokrát 35:18.

V předposledním utkání na turnaji jsme se střetli s celkem z Chemnitz, kde byli menší hráči, ale o to bojovnější, dalším pěkným výkonem jsme si připsali výhru 52:33.

Posledním soupeřem nám byl domácí tým Drážďan a už před zápasem bylo jasné, že pokud vyhrajeme toto utkání, vyhrajeme i celý turnaj. K utkání jsme nastoupili koncentrovaní s cílem vyhrát turnaj bez jediné prohry, což se nám podařilo a po dalším pohledném a bojovném výkonu jsme Drážďany porazili 45:21.

Velkou pochvalu a poděkování za výkony si zaslouží všichni hráči, kteří se turnaje zúčastnili, konkrétně to byli tito hráči: Ondra Důra, Filip Houška, Martin Hošek, Kuba Kočí, Ondra Javůrek, Adam Jano, Honza Bartl, Tomáš Voborský, Tonda Šesták a Ondra Balvín.

Děkujeme klubu Dresden Titans za pozvání a organizaci tohoto turnaje, který nám i přes vítězství ukázal, na čem je potřeba pracovat v tréninku. Navíc otevřel i další obzory v jiných pravidlech bez trestných hodů, s tříbodovými koši mimo vymezené území a mnoha dalšími úpravami, které zintenzivnily hru, jež plynula velmi hladce a dodávala celému průběhu náboj.