Nadregionální turnaj dívek U11 v Sokolově

Sokolov v neděli pořádal turnaj hráček U11, a tak vyrazily hráčky ročníků 2011 a 2012 ke svým prvním letošním utkání.

Po dlouhé cestě se děvčata pořádně rozběhala, a ještě před prvním utkáním je čekaly týmové soutěže. Ve slalomu kolem kuželů byly holky nejrychlejší, naopak ve střelbě trestných hodů skončily na třetím místě.

Povzbuzeni výhrou ve slalomu jsme vlétli na našeho prvního soupeře, a to DBaK Plzeň. Vyrovnané utkání jsme přehoupli na svoji stranu až v poslední čtvrtině a oslavili tak první výhru 34:25.

Po krátké pauze na doplnění energie jsme nastoupili proti domácímu týmu Sokolova. Ten měl na soupisce pouze 8 hráček, proto se trenéři domluvili, že se bude hrát pouze 4x7 minut (oproti klasickým 4x8). Velmi kvalitní utkání z obou stran, plné nepřesných zakončení, jumpballů každých 30 vteřin a urputných obraných zákroků nakonec skončilo šťastným, avšak zaslouženým vítězstvím domácích 41:37.

Děkujeme Sokolovu za pozvání a budeme se těšit na další vzájemné souboje.

Pro některé hráčky to byly první utkání v životě, nicméně všechny se jich zhostily na výbornou. Chyb bylo spousta, ale rozhodně je na čem stavět.

Autor: zaskakující trenér Jirka Fiala