Muži Seniorka – Utrápené vítězství v Křešicích

V pátek 5.1. jsme zajížděli do Křešic k prvnímu letošnímu zápasu oblastního přeboru mužů. Tedy k druhému děčínskému derby v této sezóně, když to první jsme na domácí palubovce vyhráli 76:59.

Do zápasu jsme tedy i vzhledem k postavení v tabulce (my první, domácí předposlední), vstupovali jako papíroví favorité, takže někteří očekávali „easyspiel“, ale opak byl pravdou.

Domácí nastoupili do utkání v 8 hráčích oslabeni o jednoho výborného střelce, my máme stále početnou marodku, přesto jsme měli velmi kvalitní tým 10 hráčů.

První část se nám vůbec nevydařila. Špatně jsme bránili – soupeři jsme dovolili volné střely (dal nám 3 trojky), špatně pokrývali domácí hráče u koše, který tak snadno zakončovali. Nebyli jsme schopni ubránit dva nejlepší hráče soupeře, kteří nám v této části dali 19 bodů (celkem v utkání 36).

V útoku jsme hráli velmi složitě, nikdo se nehýbal a jen čekal co udělá hráč s míčem. Opět jsme také měli špatnou střelbu, kdy jsme nebyli schopni úspěšně zakončit dvojtakty a proměnit jednoduché střely z pod koše. Výsledkem byl stav na konci první čtvrtiny 30:17 a nevypadalo to s námi vůbec dobře.

O pauze jsme si řekli, že musíme začít pořádně bránit a soupeři nedovolit volné střely. Naopak jsme chtěli zrychlit hru, běhat do rychlých protiútoků a volit jednoduchá zakončení. Obranné úkoly jsme splnili, když jsme Křešicím 7 minut nedovolili dát ani bod.

My jsme bodovali hlavně z čáry trestných hodů, tentokrát jsme ale v této činnosti nebyli moc úspěšní (z 33 hodů v zápase jsme jich proměnili jen 20, tedy 61procentní úspěšnost). Přesto nám to stačilo abychom „do šaten“ šli za stavu 35:37.

Třetí čtvrtina byl velký boj o každý koš, obě strany nebyly schopny díky obraně soupeře nebo vlastní nepřesnosti dát koš. Tato čtvrtina tedy byla velmi chudá na body (11:7). My jsme měli celou čtvrtinu malý bodový náskok, domácí se ale drželi a v poslední tříminutovce nás 7 body dotáhli resp. šli přes nás, stav 46:44.

Začátek poslední čtvrtiny nám konečně vyšel. Šňůrou 10:0 jsme domácím odskočili. Ti ale dvěma trojkami náš náskok snížili na 58:54, my jsme ale kontrovali také trojkou a poslední minuty utkání jsme si pohlídali. Křešice nás cíleně faulovaly, takže jsme házeli hodně šestek, z kterých jsme byli úspěšní tak na půl. V závěru jsme po našich ztrátách domácím dovolili několik jednoduchých košů, takže upravili skóre na konečných 60:66.

Zápas se nám moc nepovedl, ale díky naší kvalitnější lavičce, větší zkušenosti, a hlavně větší bojovnosti jsme utkání nakonec dovedli do vítězného konce. Poděkování tak všem hráčům za přístup k utkání.

BK Děčín Křešice – BK Děčín seniorka 60:66 (30:17, 35:37, 46:44)

Body: Fiala J. 11 (3x3, 4 asistence, 4 získané míče), Ďurana A. 11 (4 získané fauly), Unar 11 (TH 10/9, 5 získaných faulů), Hammerle 10 (6 doskoků, 5 získaných faulů, 2 bloky), Fiala V. 7 (5 získaných faulů), Malý 7 (1x3, 11 doskoků, 3 získané míče), Černý 4, Liga 3, Turek 2 (9 doskoků), Holešinský.

Za týden nás čeká domácí zápas s ústeckými Skřivánky, kteří jsou v soutěži na 2. místě, takže to bude velmi těžké utkání. Snad převedeme lepší výkon než v Křešicích.