Muži Křešice – Vyrovnané děčínské derby

Úvodní utkání roku 2024 začalo velmi dramaticky a málem bylo zaděláno na překvapení. Sehrál se totiž souboj mezi děčínskými rivaly.

Do derby, možná pro většinu lidí, vstoupili lépe domácí, tedy KŘEŠICE, a to ve velkém stylu. Pomocí jednoduchých košů z rychlých protiútoků a ztrátám hostí se ujali vedení 30:17! Toto však Seniorka nenechala jen tak a ukázala, proč je vedoucím týmem celé ligy. Šlápla do pedálu, což způsobilo obrat poměrem 5:20.

Domácí se dopouštěli jedné ztráty za druhou a nechávali hostům jednoduché koše v podobě přečíslení, které se ani nesnažili zastavit pomocí faulu, již na jejím počátku, bohužel. Náskok Křešic byl tedy fuč a hrálo se na novo za stavu 35:37.

Od druhé poloviny se jednalo o nelítostný a tvrdý boj, který do DERBY patří a bylo vidět, že ani jeden z týmu nechce odejít s prohrou. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, v podobě hezkých akcí. Za třetí čtvrtinu padla pouze jediná tříbodová střela. Všechny body padly buďto z krátké vzdálenosti nebo přímo z podkoše.

Nástupem do závěrečné části se zdálo, že je rozhodnuto. Prvních 5 minut totiž patřilo Seniorce, která měla bodovou šnůru 10:0. Poté domácí ještě zvedli prapor naděje a díky dvěma rychlým trojkám a úspěšnou dvoubodovou střelou se opět vrátili do zápasu a v 7. minutě závěrečné části svítilo skóre na tabuli 54:58.

Poté už se „jen” dohrávalo. Nezbývalo moc času a domácí začali faulovat. Závěrečné minuty utkání byly jako trénink trestných hodů pro hosty. Házeli celkem 8 šestek, z kterých proměnili pouze 3.

Celkový výsledek značí a dokazuje, že se jednalo o velmi těžký, pohledný, ale vyrovnaný souboj a že postavení týmů v tabulce nic neznamená.

Velké poděkování patří všem fanouškům, kterých nebylo málo a hlavně hráčům, za nelítostný souboj, avšak se zachováním velkého přátelství, které bylo vidět po celou dobu utkání.

BK Děčín Křešice – BK Děčín Seniorka 60:66 (30:17, 35:37, 44:46)

Body: Přeučil 19 (TH 8/7, 1 asistence, 12 doskoků DOUBLE-DOUBLE, 5 získaných faulů, 3 získané míče), Jezbera 17 (5x3, 5 asistencí, 8 doskoků, 3 získané fauly, 5 získaných míčů), Fedoruc 8 (1 asistence, 10 doskoků, 1 získaný míč), Tauš 6 (2x3, 4 doskoky, 2 získané fauly), Řízek 4 (1 asistence, 3 doskoky), Cita 2 (TH 2/2, 3 asistence, 2 doskoky, 2 získané fauly), Duchoslav 2 (2 asistence, 2 doskoky), Marek 2.

Tříbodové střely 22 %, dvoubodové střely 38 %, trestné hody 82 %, získané míče 9, ztracené míče 17.