105_20210927_124427.jpg

Další dva zápasy mají za sebou Válečníci U14

V sobotním utkání jsme přivítali Kelty Nové Strašecí a potvrdili roli favorita, do které jsme byli pasováni před zápasem.

Nastoupili jsme v široké sestavě 15ti kusů a bylo fajn, že si mohli zahrát všichni tak nějak podobně. Kluci hráli agresivně a plnili vše, co měli. Bylo k vidění i spoustu pěkných akcí, takže před nedělí panovala spokojenost. Nakonec jasný výsledek 134:24.

Z neděle jsme měli velký respekt. Přijeli k nám Tygři z Prahy, kteří do té doby měli podobné výsledky jako my, ale řekl bych, že se nám je podařilo dokonale zaskočit a vlastně jsme poté celý zápas určovali tempo a způsob hry my. Když jsme viděli první dvě pětky, tak se nejen rodiče usmívali, protože kluci vedle Tygrů vypadli jako mladší bráškové, ale to je nezastavilo a bojovali jako praví Válečníci. Kluci i přes výškový rozdíl bojovali na doskoku, makali v obraně a byli odvážní v útoku, což nakonec bylo rozhodující... Po prvním poločase svítilo skóre 55:15, které bylo velkou odměnou za práci, kterou tam všichni kluci nechali. Konečný výsledek 85:29 je hezký, ale dle mého úplně neodpoví reálné kvalitě obou soupeřů.

Kluci si za tento víkend zaslouží velkou pochvalu. Začalo to již pátečním tréninkem, který byl vynikající a pokračovalo oba zápasy, které odehráli. K nedělnímu zápasu přistoupili s velkým respektem a soustředěností, nastavili hlavu a prostě ukázali, že jsou to VÁLEČNÍCI. Osobně z toho mám obrovskou radost, protože je to přesně to, co po nich chci. Jsem rád, že se opět zapojilo do hry všech 15 hráčů, a především se všichni zapojili skvěle! Vím, že pro některé z nich je důležité dát bod a když se to nepovede, tak jsou trochu smutní, ale v jejich věku to není to nejdůležitější. Kategorii U14 za nás hraje spousta mladších, které již nyní táhnou kategorie, kam opravdu patří a je to jen o tom, aby si i toto uvědomili. Jsou platní i bez bodů, a to je důležité

Věřím, že si tyto výkony všichni zapamatují a že je to zase trochu nabudí do další práce, která je potřeba.

Velké díky patří i rodičům za podporu, protože byla bezchybná a elektrizující!

Komplet výsledky naší kategorie naleznete zde: Mladší žáci U14 – Žákovská liga | CZ.BASKETBALL

Autor: Jakub Houška