U14 a první zápasy nové sezóny

Ke svým první zápasům se vydali Válečníci U14 na palubovku Loun a Chomutova. Naše sestava není ročníkově zdaleka 2008 a máme v týmu přes polovinu mladších hráčů, ale to nám neubírá na našich ambicích, které máme ty nejvyšší.

V sobotním zápase nás kluci z Loun na úvod trochu zaskočili a po prvních minutách jsme prohrávali 9:2, nakonec ale tato čtvrtina skončila jasným výsledkem 9:26 a poté jsme již zápas kontrolovali. Kluci se snažili dodržovat naší agresivní obranu po celém hřišti, z čehož potom pramenily i jednoduché body do koše soupeře. Zahráli si všichni, a to bylo na úvodní zápas moc dobře.

V neděli jsme zajížděli na palubovku Levhartů Chomutov. Byl to podobný zápas jako ten sobotní, ale s tím, že Chomutov byl v menší sestavě než Louny a také jich bylo méně. I přesto se snažil a hrál odvážný basketbal. My jsme i přes vysokou výhru nepodali úplně optimální výkon, ale trochu se to dalo čekat.

Věřím, že v těžších zápasech kluci podají soustředěnější výkon po celý zápas, do čehož se kluky snažím tlačit, protože věřím, že jim to může do budoucna pomoci. V obou zápasech se mi líbila aktivita v obraně, kdy se kluci snaží bránit celoplošně, což je jejich vývoje velice důležité.