CEYBL U14 vítězství před 700 diváky

Válečníci U14 zdolali ve fantastické atmosféře před 700 diváky domácí Handlovou a zvítězili i na druhé zastávce série turnajů CEYBL U14.

Děčínští Válečníci posíleni o nejlepší hosty z blízkých klubů (Liberec - Halenčák, Ústí - Pastor a Roudnice - Kaisr) vyrazili na svůj druhý mezinárodní turnaj série CEYBL do slovenské Handlové. Opět jsme se na turnaji střetli s kvalitními soupeři, kteří rozhodně nechtěli dát Válečníkům nic zadarmo.

Válečníci si nejprve ve snové atmosféře prvního utkání poradili před 700 diváky s domácími borci 49:61 (9:15 22:35 37:48), aby kluci následně podruhé v jednom týdnu zvládli i souboj s hráči Sokola Pražského 39:75 (9:12 17:33 23:57).

Druhý den nás čekalo porovnání sil s týmem z české extraligové skupiny B, Děčín porazil Nymburk 68:41 (15:10 38:24 49:32). V následujícím utkání nám to pěkně jiskřilo s Rakušany ze spojeného týmu BBLZ, Válečníci vyhráli 62:56 (15:12 36:23 50:36). I polský tým se na děčínské Válečníky řádně připravoval, ve 40 minutách ale kluci potvrdili aktuální kvalitu a zvítězili jsme 52:73 (15:15 26:34 41:54).

Utkání jsme odehráli v plné rotaci 13 hráčů, se vstupy do max 4 minut a s cca 13 odehranými minutami na zápas. Právě široká rotace a týmovost společně s rychlostí, dobře založenými individuálními dovednostmi hráčů a rodícími se lídry stojí za úspěchy týmu hráčů letošní kategorie U14 jak v ČR, tak v mezinárodní konfrontaci.