Účastníci mistrovství

67_20240404_115341.jpg

Tygři BrnoVálečníci DěčínBA NymburkBK VIVIDBOOKS PardubiceUSK PrahaBK NH OstravaBK Snakes OstravaBK Sokolov


 

Tygři Brno

Webové stránky: www.tygri-brno.cz

Soupiska: ČBF

Trenéři: Martin Šibal, Josef Jelínek

Spolu s Pepou Jelínkem se snažíme do hráčů dostat "Zbrojovácké" pojetí basketu, což je rychlý, jednoduchý basket s tahem na koš a důrazem na individuální dovednosti hráčů... Jak je vidět evidentně to funguje, vzhledem k tomu, že jsme se opět po roce, probojovali na MČR U15. Do Děčína se samozřejmě těšíme, hlavně na úžasné bouřlivé prostředí a kvalitní basket. Doufáme, že budeme všichni zdraví a kluci budou moci podat maximální výkony. A samozřejmě si všichni chceme turnaj užít.


 

Válečníci Děčín

Webové stránky: mladez.bkdecin.cz

Soupiska: ČBF

Trenéři: Robert Landa, Jakub Houška

Po roce míří tým Válečníků ročníku 2009 a 2010 opět na Mistrovství republiky. Tým těží ze široké rotace hráčů a plné obsazenosti herních půstů. Důležitá je rozvinutá dovedností úroveň, ale také silná týmová provázanost, která tým Válečníků U15 dlouhodobě zdobí. Kluci prošli tvrdým školením v mezinárodních utkáních, klíčový byl ale kvalitní celoroční tréninkový proces (kondiční / skills / herní tréninky a rehabilitace), který kluci s příkladným přístupem absolvovali. Těšíme se na pěkná utkání v domácí atmosféře a pevně věříme, že dokážeme plně předvést nabité dovednosti a zkušenosti.

 

BA Nymburk

Webové stránky: www.nymburk.basketball

Soupiska: ČBF

Trenéři:Hana Kelbichová Nezdařilová, Petra Hájková

Co se týká letošní sezóny, tak cílem bylo postoupení na MČR. Jsme velmi rádi, že se nám to povedlo. Sezóna se nám letos vydařila. Kromě postupu na MČR jsme v mezinárodním turnaji CEYBL postoupili na závěrečný finálový turnaj mezi 6 nejlepších týmu, který se odehraje ve Wroclawi 5.-7.4. Do Děčína se moc těšíme. Jako vždy s námi odcestují i naši nejvěrnější fanoušci v podobě našich rodičů a pomohou nám tak udělat dobrou atmosféru. Našim cílem bude odehrát zápasy co v největším nasazení a pokusit se probojovat co nejdále.

 

BK VIVIDBOOKS Pardubice

Webové stránky: www.basketpce.cz

Soupiska: ČBF

Trenéři: Tomáš Bartošek, Lubomír David

"Jsme velmi rádi, že jsme se dokázali probojovat na finálový turnaj MČR U15. Na turnaji nás čekají tři těžká utkání s nejlepšími celky ČR a tyto utkání posouvají hráče na vyšší úroveň jak po individuální stránce tak i po týmové. První krok k postupu jsme udělali již v základní části žákovské ligy, kde jsme obsadili druhé místo a postoupili do extraligy. V extralize B jsme měli menší herní výpadek, zapříčiněn více faktory, ale nakonec jsme vše zvládli a kluci si vybojovali postup na finálový turnaj na který se velmi těšíme a věříme, že předvedeme skvělý mládežnický basketball a co nejlepší naše výkony.

 

USK Praha

Webové stránky: www.uskpraha.cz

Soupiska: ČBF

Trenéři: Martin Bašta, Jan Pospíšil

V sezoně jsme odehráli pár velmi slušných zápasů, kde bohužel ty rozhodující o nejvyšší příčku jsme nezvládli. Pevně věřím, že to nejlepší jsme si schovávali právě na MČR a ukážeme kam jsme se za celý rok posunuli. Takže na vrchol sezony a konkrétně do Děčína se nesmírně těšíme a jedeme tam jen s nejvyššími ambicemi.

 

BK NH Ostrava

Webové stránky: www.bknhostrava.cz

Soupiska: ČBF

Trenéři: Marek Stuchlý, Vojtěch Štainer

Jakýkoli závěrečný turnaj v Děčíně vždy byl zárukou kvality a nejinak tomu jistě bude i letos, takže se do Děčína celý tým opět po dvou letech velmi těší. Na závěrečném mistrovství chceme především předvést kolektivní rychlý basketbal a dobře bránit, což jsou aspekty na které jsme se soustředili po celou sezónu. Jakkoli bude pro nás turnaj na dalekém severu těžký, uděláme vše proto, abychom předvedli to nejlepší co v nás je a poslední krok v žákovském basketbale, byl zároveň prvním důležitým krokem v tom dorosteneckém.

 

BK Snakes Ostrava

Webové stránky: www.bksnakes.cz

Soupiska: ČBF

Trenéři: Radovan Kovalský, Petr Bohačík

Tuhle sezónu jsme nezačali vůbec dobře, prohráli jsme hned první zápas na domácí palubovce s Novým Jičínem. Naštěstí to kluci vzali za správný konec a z porážky se poučili, zlepšili přístup k tréninku a po zbytek sezóny se krok po kroku zlepšovali. Šli individuálně i herně nahoru, osvojili si náš herní systém a důkazem tomu je bilance 7 vítězství a jedné porážky v extralize. Proto máme za kluky velkou radost, že si za odměnu můžou zahrát na Final 8 MČR U15 v Děčíně. Je to pro ně krásná odměna za prozatím dobře odvedenou práci v sezóně 2023-2024.

 

BK Sokolov

Webové stránky: www.bksokolov.cz

Soupiska: ČBF

Trenéři: Lukáš Šnobl, Veronika Šnoblová

Do Děčína se neskutečně těšíme, protože to pro všechny v BK Sokolov je završení jedné velké pohádky. Po dlouhých rozvahách a přemýšlení se po několika sezónách v nadregionálních ligách šéf a trenér klubu rozhodl jednu kategorii upřednostnit a přihlásit jí v květnu loňského roku do kvalifikace o žákovskou ligu. Tu starší žáci BK Sokolov suverénně ovládli a čekala je základní skupina žákovské ligy. V ní si sokolovští vedli skvěle a obsadili překvapivě konečné druhé místo, které jim zaručilo postup do extraligy. Do ní vstupovali sokolovští se zápornou bilancí 2:4 a šli do ní s tím, že si zahrají skvělá utkání proti topovým týmům. To se jim splnilo a navíc extraligou prokráčeli s kladnou bilancí 5:3 a tedy celkovým součtem 7:7, které jim zaručilo postup až na MČR do Děčína. Družstvo BK Sokolov tak po více jak 20 ti letech bude na vrcholné akci, kterou si všichni chtějí naplno užít a ukázat, že tu jsou oprávněně...

 

Zpět na Metrostav Mistrovství ČR chlapců U15 v Děčíně 26. - 28. 4. 2024