Úspěšný start sezóny dívek U12

V neděli 17. září odehrály dívky U12 první dva zápasy sezóny na domácí palubovce proti BK Česká Lípa.

Soupisku tvořilo 15 Válečnic ve věku 8 až 11 let, které všechny od prvních minut prvního zápasu bezchybně plnily strategii „v obraně makáme naplno a v útoku si přihrajeme“. Díky tomu se nám povedlo soupeřkám odskočit, trochu se uklidnit, zápas si užít a nakonec zvítězit 70:8.

Do druhého zápasu Válečnice nastupovaly o poznání vlažněji, nicméně se během prvního poločasu dostaly do provozní teploty, začaly bránit a postupně zvyšovat náskok. Přestože v druhém poločase druhého zápasu už byla znát únava jak fyzická, tak psychická a balón nešel tak rychle od ruky, jak by si trenéři ideálně přáli, Válečnice zvítězily 64:15.

Věříme, že radost z týmové výhry nás nakopne do dalšího tréninku a pro "malé" holky to byla cenná zkušenost, že hrát se dá i proti starším soupeřkám.