U19 region – V nadregionální lize Válečníci vs Tygři 1:1

O víkendu zajížděla rezerva juniorů U19 k dalším zápasům Nadregionální ligy na palubovky soupeřů, shodou okolností Tygrů, v sobotu do Loun a v neděli na BŠ Praha.

Sobotní utkání přineslo vyrovnaný souboj. Oba soupeři se střídali ve vedení, které do poločasu nikdy nebylo větší než 5 bodů. My jsme měli problémy v obraně, kdy jsme nebrali protihráče na záda, špatně bránili najíždějící hráče a chyběla nám výpomoc ze slabé strany. V útoku jsme nehráli moc chytře, spíš jsme jen ostřelovali koš z delší vzdálenosti. Přesto jsme se soupeřem až do poločasu drželi krok (37:37).

Do druhého poločasu jsme nastoupili se zónovou obranou 2-3 a začali více agresivně bránit, a to přineslo zisky a následně z rychlých protiútoků úspěšná zakončení. Soupeře jsme zónou úspěšně ubránili v nájezdech a donutili ho ke střelbě trojek z níž nebyl tak úspěšný. Nám se tak na konci třetí části podařilo bodově odskočit na 45:50.

Tento náskok jsme drželi i první čtyři minuty závěrečné části, na konci soupeř trojkou snížil na rozdíl dvou bodů. Pak nastala v utkání hluchá pětiminutovka, kdy se skóre neměnilo. V posledních dvou minutách se nám ale podařilo z rychlých protiútoků a útočných doskoků úspěšně skórovat, takže jsme vedení udrželi a utkání tak vyhráli 54:62.

Poděkování všem hráčům za výbornou obranu v druhém poločase a za velkou bojovnost, díky které nakonec v tomto náročném utkání urvali vítězství.

Body: Mityska Michal 15 (2x3), Fedoruc 13 (1x3), Mityska Matouš 9 (1x3), Cita 7 (1x3), Ďurana 5 (1x3), Loun 4, Fichtner 3 (1x3), Hyka 2, Labuta 2, Dvořák 2, Kučírek, Koberec.

V neděli jsme do Jenče u Prahy (sídlo BŠ Tygři Praha) odjeli s trochu jinou sestavou, tři hráči byli nominování na ligový zápas áčka a jeden onemocněl, naopak oproti sobotě jsme měli jednoho rozehrávače navíc.

Nedělní soupeř (BŠ Tygři Praha C) měl být, díky postavení v tabulce a prohře v Děčíně o 24 bodů, oproti sobotě papírově slabší. Měl ale zapůjčeny dva hráče ze svého B-týmu, takže síly se trochu vyrovnaly. Zápas jsme si ale prohráli sami.

Začali jsme výborně dvěma trojkami a celkově se nám střelba z trojkového oblouku v první čtvrtině dařila, když jsme skórovali ještě pětkrát. To bylo ale asi tak všechno, co jsme v zápase předvedli.

Nebyli jsme schopni zahrát nějakou úspěšnou akci v postupném útoku, domácí pressovali naši rozehrávku, takže jsme často ztráceli míč na vlastní polovině a když už jsme konečně přešli půlící čáru, tak jsem o něj opět přišli opět díku tlaku soupeře nebo vypršení času na útok.

Ani v neděli jsme při obranném doskoku nedělali to, co měli, soupeř si svoje střely bez problému doskakoval a snadno skóroval. A stejně jako v sobotu jsme špatně řešili vypomáhání ze slabé strany, takže když už jsme ubránili nájezd jednoho hráče např. zdvojením, tak byl volný druhý hráč.

Když už jsme chtěli změnit styl hry a najíždět až do koše a jít si alespoň pro faul, tak jsme často naráželi na zdvojenou až ztrojenou obranu a opět jsme přicházeli o míč. A když jsme se konečně s míčem dostali až pod koš (nájezdem, úspěšným signálem nebo útočným doskokem), nedávali jsme jednoduché šoupáky.

Postupně se tak náš náskok zmenšoval, v poločase 38:47, na konci třetí části již soupeř vedl 62:56 a byl v laufu, začala se mu dařit střelba za tři a z našich ztrát přecházel do rychlých protiútoků, z kterých snadno skóroval. A my jsme na to nenašli protizbraň, ani přechod na zónovou obranu soupeře nezpomalil. Nic se nám nedařilo, postupně jsme svěšovali hlavy, a nakonec tak prohráli 89:65.

Tento zápas se nám nepovedl, ale to se občas stane a je třeba si z toho vzít poučení a na tréninku stále makat na sto procent a připravit se dobře na další zápasy.

Body: Kočka 23 (1x3), Cita 17 (4x3), Fedoruc 8 (2x3), Labuta 7 (1x3), Koberec 4, Fichtner 3 (1x3), Dvořák 3 (1x3), Kučírek, Ďurana.