U19 region – Skvělý týmový výkon přinesl obrat v zápase ve Slaném

Na zápas do Slaného jsme dorazili v poslepované, a ne úplně sehrané sestavě. Sedm hráčů klasické rotace, jeden nový přírůstek a na doplnění dva mladí kadeti.

Do zápasu s papírové slabším soupeřem jsme vstoupili velmi špatně. Obrana byla děravá ze všech stran. V útoku jsme nebyli schopni se prosadit. Chyba střídala chybu, a tak pořád dokola. Soupeř si z nás dělal trhací kalendář. Proto jsme v poločase odcházeli do šatny za stavu 39:24 pro domácího rivala.

V šatně jsme se shodli na tom, že takhle to nepůjde. Po „klasickém“ trenérském proslovu si hráči sami vyříkali, že takto hrát nechtějí a že se něco musí změnit.

První poločas jsme hodili za hlavu a s motivací toho, že už takto nechceme hrát, jsme se pustili do hry. Změnili jsme mentalitu týmu a začali do zápasu dávat energii, která je tou hlavní části co do toho potřebujeme dávat každé utkání, a pomalu začali ukrajovat soupeři náskok.

Větší koncentrace, týmovost a snaha nás dostala na konci 3. čtvrtiny na rozdíl 8 bodů. Následnou čtvrtinu jsme s přehledem ovládli a ukázali co v nás je. Za druhý poločas jsme nastříleli 2 x to co v prvém poločase. Za zmínku také stojí naše obrana, která udržela soupeře v druhém poločase na 22 bodech.