U19 dívky – Na venkovních palubovkách dvakrát vítězně

O víkendu 4.-5. prosince 2021 zajížděli Válečnice U19 na palubovky soupeřů, v sobotu do Brandýsa nad Labem a v neděli na palubovku BŠ Tygři Praha.

Pohodičkové utkání sehrály děčínské juniorky v sobotu v Brandýse nad Labem. Osm hráček doklouzalo na čerstvém sněhu chvíli před začátkem, tři hráčky vlétly do zápasu s mírným zpožděním. Díky rychlejší hře, bystřejší obraně a množství zisků Děčín postupně navyšoval skóre a několik vteřin před koncem tým podruhé v sezóně dovršil hranici 100 bodů.

BK Brandýs nad Labem – Válečnice Děčín 44:100 (7:20, 21:40, 31:65)

Body: Kulhánková 16 (1x3), Valachová 13, Kmínková 12, Seilerová 12, Spurná 10, Kmínková 9 (1x3), Hrbková 9 (1x3), Školníková 7, Jindrová 7, Majerová 5.

Parádní, vyrovnaný, bojovný zápas se odehrál v neděli v mini retro tělocvičně pražských Tygrů. Hrstka fanoušků z řad rodičů sledovala vyrovnaný, napínavý zápas se šťastným koncem a zaslouženým vítězstvím Válečnic.

Zkušení sudí se v zúženém prostoru pohybovali nepozorovaně a jen výjimečně jim unikl dotek balonu hráčky na lavičce, nenápadné vrácení míče do hry jedním z tatínků, nebo odraz od stěny. Hráčky se bravurně vypořádaly s vyhazováním z autu, kdy za čárou bez přešlapu stát nešlo a možnost napřáhnout se na dlouhý pas neexistovala. Bylo to napínavé utkání, kdy v první čtvrtině se vedení změnilo sedmkrát a v prvním poločase hned jedenáctkrát.

První čtvrtina vyšlé lépe domácím, čtyřmi body před koncem ji Tygřice vyhrály 20:17. Ještě na začátku druhé čtvrtky Pražanky navýšily skóre na 26:19, ale šňůra sedmi bodů vrátila Válečnice do hry. And one Míši Kulhánkové vyrovnal na 29:29 (v zápase 16 bodů) a v polovině 2Q se začínalo znovu. Trojka Romči Školníkové minutu před koncem poločasu navýšila bodový rozdíl na pět ve prospěch Děčína, ale Tygřice se stihly vrátit na kontakt - 43:44 půlka.

Přetahování o každý bod pokračovalo i ve třetím kvartálu (62:61 po 3. části). Na začátku poslední čtvrtiny Válečnice poprvé výrazně odskočily až na rozdíl devíti bodů (8 bodů v řadě zapsala Majda Kmínková). Děčínské Válečnice udržely vedení po celou 4Q, Barča Valachová (v zápase 20 bodů) navyšovala v 36. minutě už na 78:63 a i když jsme poslední tři minuty prohrály 4:7 naše juniorky zapsaly další pěkné, odbojované vítězství.

BŠ Tygři Praha – Válečnice Děčín 70:82 (20:17, 43:44, 61:62)

Body: Valachová 20 (2x3), Kulhánková 16, Jindrová 12, Seilerová 9, Kmínková Mag. 8, Školníková 5, Kmínková Mar. 4 (1x3), Spurná 4, Hrbková 2, Majerová 2.