U17 extraliga – První zápasy v druhé části

První zápasy nadstavby extraligy proti týmům Snakes Ostrava a BCM Orli Prostějov nás čekaly o tomto víkendu a bylo se na co koukat.

Ostrava přijela kompletní a její výšková převaha budila respekt. Nicméně od stavu 10:10 jsme to byli my, kdo určoval tempo hry a zvyšoval neustále svůj náskok. Ve všech statistikách jsme nakonec byli lepší než soupeř a zcela zaslouženě vyhráli.

Prostějov měl být dle tabulky snadnějším soupeřem, ale od začátku to vypadalo úplně jinak. Soupeře bylo plné hřiště, my naopak působili zakřiknutým dojmem, dělali spoustu školáckých ztrát (33 celkem) a proto jsme ve třetí minutě druhé čtvrtky prohrávali o 15 bodů (14:29).

Od toho stavu ale kluci začali pracovat na obranné polovině stejně jako o den dřív (úsek 16:0) a postupem času se projevila naše převaha. Soupeř nicméně bojoval až do poslední minuty a my nemohli ani na chvilku polevit v nasazení. Výhra nás stála spoustu sil. Respekt soupeři.

Celkem tedy dvě výhry – radost z předvedeného výkonu a skoro jistota záchrany extraligy pro příští rok.