102_20210915_134025.jpg

U17 extraliga – Grand Prix Sokol Pražský

V rámci poslední přípravy jsme absolvovali turnaj, který pořádal Sokol Pražský a dalšími soupeři byla Plzeň a Žďár. Odehráli jsme tedy tři zápasy a vystřídalo se 14 hráčů z naší soupisky.

V prvním zápase jsme jasně porazili Sokol Pražský (96:65), toto byla vlastně neočekávaná výhra, protože do této doby, si já osobně nepamatuji, že bychom Sokolíky porazili. Ale byla to zcela zasloužená výhra, na které měl podíl celý tým. Stínem bylo zraněni Olivera Žižky, které snad nebude vážné.

V druhém jsme porazili Vlky ze Žďáru (80:56). Tady už se náš výkon ani zdaleka nerovnal tomu, který jsme předvedli o den dříve, ale i přes spoustu chyb jsme vyhráli, nicméně toto nebyl ani zdaleka výkon, kterým se chceme prezentovat

V posledním zápase jsme podlehli Plzni (67:83), což bude mimochodem náš první soupeř v extralize, ale tento zápas jsme odehráli prakticky bez podkošového hráče, a tak je výsledek vlastně příjemný. Navíc zde dostali prostor kluci ročníku 07.

Shrnuto a podtrženo: V turnaji jsme obsadili druhé místo za Plzní, dokázali jsme porazit dalšího silného soupeře z extraligy, zapojit kluky ročníku 07. Zjistili, že máme hodně nedostatků v obraně, ale i přesto jsme schopni držet krok, pokud pracujeme jako tým.

Děkujeme Sokolům za pozvání a těšíme se na další setkání v soutěži.

Autor: Josef Plachý

Fotografie ze všech tří zápasů a závěrečného slavnostního zakončení turnaje naleznete zde.

U17EL na GP Sokol Pražský