U17 dívky – Dvě prohry, přesto první „vlaštovky“ zlepšení

O víkendu 23. a 24. října se dívky kategorie U17 utkaly s týmy BK Lokomotiva Karlovy Vary a HB Basket Praha B.

V sobotu se hrálo na domácí palubovce s výše postaveným týmem v tabulce Karlovými Vary. Výhodu domácího prostředí jsme neuměly využít, nedařily se nám proměňovat jednoduché koše, zaspávaly jsme v obraně a měly jsme problém získat míč při doskoku. Po třetí čtvrtině svítilo na tabuli skóre 18:67. Své síly jsme sebraly až ve čtvrté čtvrtině, kterou jsme nakonec vyhrály 18:15.

V neděli jsme v Praze do zápasu vstoupily s obrovskou vervou, tím jsme zjevně soupeřky zaskočily. Ve 4. minutě za stavu 9:2 pro nás jsme donutily pražské dívky k timeoutu. Ještě v 7. minutě 2. čtvrtiny jsme vedly 30:26. Pak se ale soupeřkám podařila šňůra bodů a v polovině jsme prohrávaly 32:39. Ve třetí čtvrtině jsme začaly zmatkovat, pokazily plno přihrávek, musely se rychle vracet do obrany, tím se vyčerpaly. Síly postupně docházely. Zápas jsme nakonec prohrály 52:77.

Jsme rády alespoň za první „vlaštovky“ poctivé práce na trénincích v podobě jedné vyhrané čtvrtiny v obou zápasech. Škoda, že zatím neumíme udržet koncentraci po celou dobu zápasu.