361_20230228_162327.jpg

U15 – Na pražském Sokole až na pár výpadků dobrý zápas

Válečníci U15 odehráli svůj další extraligový zápas a tentokráte zajeli k loňskému mistrovi U14 Sokolu Pražskému a zápas to byl opravdu zajímavý. Do zápasu někteří vstoupili docela nervózně a trochu s obavou, co bude, ale snaha byla vidět, což bylo fajn. Ve druhé čtvrtině nám bohužel soupeř odskočil až na rozdíl 18ti bodů, a to především po naších ztrátách a rychlém protiútoku.

Poločasový proslov byl tentokráte úspěšný a do druhého poločasu jsme vstoupili jako vyměnění. Soupeře jsme trochu přitlačili, začali jsme se prosazovat a po pár i šťastných střelách jsme se dostávali blíže a blíže. Nakonec jsme se dostali na dostřel pouhého jednoho koše a kluci hráli v tu dobu opravdu velmi dobře. Po třech čtvrtinách to byl opět otevřený zápas. V poslední čtvrtině ale Sokol potvrdil svou kvalitu a fyzičnost a utkání zasloužené dovedl do vítězného konce.

Kluky bych chtěl pochválit, až na ten vstup do utkání a krátký výpadek ve druhé čtvrtině, to byl z naší strany další dobrý zápas, kde jsme makali jako praví válečníci. Především ve 3. čtvrtině si kluci ukázali, na co mají a jak problémy dokáží dělat i takto kvalitnímu soupeři. Kluci trochu ztráceli ve fyzičnu, ale snažili se to všelijak nahradit, což se jim dařilo. Jako trenér jsem spokojen a věřím, že v takto dobrých výkonech budeme pokračovat v extralize i nadále. Možná jediné zlepšení bych rád viděl v soubojovém chování, ale to je vývoj.

Kluci sbírají obrovské množství zkušeností, které jim pomohou dál v jejich sportovních kariérách. Někdy se někomu daří více, jindy méně, ale to je sport, a to je na něm to krásné! Takže jedeme dál…!