U15 liga – Skvělý start do sezóny

Perfektně připravený se zatím jeví tým hráčů do patnácti let. Po přípravném turnaji v Ostravě (skvělá, pestrá utkání) a na Slunetě (domácí a Sparta) odstartovali borci sezónu domácími dominantními vítězstvími nad Litoměřicemi (175:7) a Chomutovem (126:41).

Na Svatého Václava čekalo kluky první těžší utkání – ligový tým U15 hrál na Slunetě.

Vyšší hráči Ústí zodpovědně vykrývali prostor bedny, a tak skóre narůstalo ve prospěch Válečníků zpočátku pomalu (první čtvrtka 14:18). Druhou čtvrtinu ale naši kluci ovládli 11:23 a poločasové skóre tak vyznělo jasně pro Válečníky 25:41. V utkání dostalo prostor všech dvanáct hráčů, herní přínos měl každý, výraznější statistiky jsou uvedeny níže.

Děkujeme všem rodičům za podporu a vyhlížíme víkendová utkání v Kbelích a na Sokolu Pražském.

BK Sluneta Ústí nad Labem – Válečníci Děčín 58:78 (14:18, 25:41, 34:61)

Body: Hyka 15, Hubka 14, Kučírek 13, Novák 12, Houška 9, Jeřábek 9, Pešek 3, Houser 2, Mišejko 2, Forró, Kroutil, Rélich.

Ostatní: Hyka 2x3, Kučírek 1x3, 3 získané fauly, 3 získané míče, Houška 4 získané fauly, Pešek 1x3, Novák 2x3, 3 asistence, Jeřábek 4 asistence, 4 získané fauly, 5 získaných míčů, 2 bloky, Mišejko 8 doskoků, 5 získaných míčů, Forró 10 doskoků, 2 bloky, Hubka 8 doskoků, 3 získané míče, 2 bloky.

Autor: Robert Landa