U15 liga – Cenná výhra na Sokolu Pražském

Čtvrtou a pátou výhru v řadě zapsal tým v lize starších žáků.

V sobotu to byl pohodový zápas na Sokolu Kbely, kdy mezi ligu a region rozložené síly děčínských Válečníků postupně navyšovaly skóre až na konečných 58:77. Jedinou nepříjemností tak byl lehčí výron Dana Sertiče v první čtvrtině utkání.

TJ Sokol Kbely – Válečníci Děčín 58:77 (7:25, 22:46, 44:59)

Body: Mišejko 22, Novák 16, Hubka 15, Sertič 8, Netolický 4, Vyšohlíd 4, Milič 4, Pešek 2, Kuchař 2.

Zajímavější a dle všeho nejtěžší ligové venkovní utkání roku 2021 čekalo naše hráče v neděli. Sokol Pražský zkompletoval sestavu (na turnaji v Ostravě mu chyběli dva talentovaní borci), Děčín se musel obejít bez Sertiče, Finklára a Hyky, který nastoupil pro lehčí zranění jen na pár minut. Bylo to krásné, napínavé, vyrovnané a náročné utkání.

Lepší vstup do zápasu měli domácí, kteří v šesté minutě vedli (10:4) a ještě v osmé minutě (17:13). Vedení na stranu Děčína získal poprvé v poslední minutě první čtvrtiny dvoubodovým pokusem Filip Hubka (17:19), Matěj Mišejko uzavřel skóre první čtvrtky na 18:21.

Jenda Jeřábek navýšil v 15 minutě na 26:33; výjimečná, šestibodová šňůra domácích v závěru druhé čtvrtiny ale znamenalo korekci stavu na poločasových 38:39 pro Děčín. Trojky Martina Kučírka a Tomáše Nováka (v utkání druhý nejlepší střelec s 16 body, 5 doskoky, 2 zisky) navýšily skóre na 42:51, po třetí čtvrtce to bylo nakonec 50:55.

Děčín stále lehce vedl, bylo to skvělé, vyrovnané utkání, kdy každý koš, každá přihrávka, každý doskok, zisk, dobrá obrana byla důležitá. A plusový bod zapsal každý z Děčíňáků, který se objevil na hřišti. Bylo třeba zastoupit stabilně dobře doskakujícího Dana Sertiče - a tohoto úkolu se excelentně zhostil Matěj Mišejko. Připsal si celkem 12 doskoků (3 útočné, 8 obranných) a s 10 body zaznamenal cenný double-double v pravděpodobně nejtěžším utkání podzimu.

Do třetí čtvrtiny nastoupil Děčín s pětibodovým vedením. Osm minut před koncem to ale bylo 58:59, navíc se nám vyfauloval skvěle hrající Martin Kučírek (13 bodů, 3 zisky, 4 získané fauly). Osobní chyby celkově brzdili obrannou aktivitu Děčína, se čtyřmi dohrával velmi aktivní Filip Forró (4 body, 3 doskoky), čtyři osobní chyby si připsal i Filip Hubka (9 bodů, 3 útočné doskoky, 3 zisky), se třemi dohrál Mišejko a Jeřábek – nejlepší střelec utkání s 20 body, 8 doskoky, 3 zisky a 6 získanými fauly. Právě ve chvílích, kdy bylo třeba pošetřit vytížené a fauly obalené hráče se ukázala síla válečnické lavičky. Houser (zisk), Houška (2 doskoky, a jeden zisk), Netolický (2 doskoky) i Pešek (zisk) vždy přispěli svým vstupem a žádanou aktivitou k týmovému úspěchu.

Za stavu 58:59 pro Děčín se na palubovku vrátil na pár minut Tomáš Hyka, který se přes lehké zranění připojil k týmu a v rozhodujících chvílích utkání se 4 body podílel na uklidňujícím navýšení skóre desetibodovou šňůrou Děčína na 58:69.

Ale ještě nebyl konec. Sokolové se ve 38. minutě opět přiblížili na 67:71. Zodpovědnou týmovou obranou a nekompromisním obranným doskokem ale nedali Válečníci Sokolům šanci na dramatičtější koncovku. Dva rychlé protiútoky zakončené Filipem Forrém udělali tečku za krásným zápasem.

Sokol Pražský – Válečníci Děčín 68:78 (18:21, 38:39, 50:55)

Body: Jeřábek 20, Novák 16, Kučírek 13, Mišejko 10, Hubka 9, Hyka 6, Forró 4.

Ostatní: Kučírek 1x3, 4 získané fauly, 3 získané míče, Novák 2x3, 5 doskoků, Jeřábek 8 doskoků, 6 získaných faulů, 3 získané míče, Hubka 6 doskoků, Mišejko 12 doskoků, 3 získané fauly, 3 získané míče, 5 bloků.

Autor: Robert Landa