U15 kralují lize bez porážky

Dvě utkání si z důvodu účasti v CEYBL předehráli borci z týmu starších žáků – ve čtvrtek 7. 10. doma s Kladnem (120:36), ve středu 13. 10. venku na BŠ Praha (výhra 71:75).

Předně děkujeme obou družstvům za možnost utkání předehrát. Zápas s Kladnem byl jedním z těch lehčích, kteří naší Válečníci v lize hráli. Po 1Q 32:5, poločas 65:13, po 3Q 90:22. Zdravotní komplikace omezila Filipa Hubka, a tak byl pro minimální minutáž jediným borcem bez vstřeleného bodu. Zřejmě svůj career high zaznamenal Ondra Špinka - 7 bodů a 9 doskoků (6 útočných). Dařilo se ale všem.

To zápas na Tygrech byla jiná káva. Snad to bylo utkáním ve všední den, kdy po dopoledni ve škole skočíte do auta a proberete se v Praze na hřišti, snad to bylo dobrým vstupem Tygrů do utkání, každopádně první poločas se nevyvíjel podle Válečnických představ. A to kluci do zápasu vstoupili dobře – vedení 4:10 nakonec po horší druhé pětiminutovce rezultovalo ke stavu 18:16 pro Tygry po 1Q. Horší druhá čtvrtka (21:17) a rychlé osobní chyby Dana Sertiče zapříčinily poločasovou ztrátu mínus šest bodů 39:33 (o to to bylo v 17. minutě již o 14 bodů).

Ve 25 minutě ještě Tygři vedli 51:40, ale zbylých pět minut třetí čtvrtky kluci ovládli 1:16 a otočili tak vývoj utkání na svou stranu (52:56 na konci třetí čtvrtky). Dvě minuty před koncem bylo skóre plus 10 pro Děčín, minuté trestné hody, a naopak vyšší útočná produktivita Tygrů uzavřela zápas na skóre 71:75 pro DC.

Po zápase na Sokolu Pražském to byl druhý výborný zápas, kdy kluci ukázali charakter a velké basketbalové srdce. Děkujeme soupeřům za super zápas a těším se na odvetu v Děčíně.

BŠ Tygři Praha – Válečníci Děčín 71:75 (18:16, 39:33, 52:56)

Body: Jeřábek 21, Kučírek 14, Finklár 10, Novák 9, Sertič 9, Mišejko 4, Pešek 2, Hyka 1, Špinka 1.

Ostatní: Kučírek 5 získaných faulů, 7 získaných míčů, 2 bloky, Novák 7 doskoků, 4 získané míče, Jeřábek 1x3, 7 doskoků, 6 získaných faulů, 10 získaných míčů, 6 bloků, Sertič 1x3, 10 doskoků, 6 získaných faulů, Mišejko 10 doskoků, 4 získané míče.