U15 extraliga – Překvapují sami sebe

Možná je trochu zavádějící titulek, ale nejspíš i pravdivý! Možná ani neví, jak dobří jsou, nebo jak dobří mohou být. V extralize U15 se Válečníci dočkali dalších dvou výher a pokud si někdo myslel, že po výhrách doma přijde útlum a dostaví se prohry, tak byl na omylu.

Ve čtvrtek odjeli kluci k zápasu do Brandýsa, kde vlastně měli potvrdit roli favorita, do které se sami posovali díky výsledkům z domácího hřiště. Zápas to ale nebyl jednoduchý a muselo se hrát až do konce. V jeho poslední čtvrtině byl sice stav již i přes 20 bodu pro Válečníky, ale nakonec to skončilo o 13 bodů.

V celém tomto utkání jsme dělali spoustu chyb a na konci zápasu jsme vlastně přemýšleli, kdo že to utkání rozhodl nějakým svým extra výkonem. Nakonec jsme uznali, že jako TÝM jsme byli prostě dobří! :)

V sobotu na nás čekal zápas jako řemen, a to u týmu Plzně. My favorita z Plzně zaskočili na domácí palubovce a zvítězili nad ním o 10 bodů a klukům jsem tenkrát říkal, že to byl jeden z jejich nejlepších výkonů. Ale Plzeň si v jejich posledním utkání vyšlápla na favorita z Ústí nad Labem a doma ho přehráli jasným způsobem.

I proti nám nastoupili ve velkém stylu a po vedení v 1. čtvrtině 26:7 to již vypadalo, že je s Válečníky bude brzy konec! Nakonec nás ale vrátila do hry šňůra 0:13 na přelomu první a druhé čtvrtiny, kde nás tam neuvěřitelně držel nad vodou Filip Forró, který v tu dobu nastartoval tým k úžasnému výkonu. V poločase jsme již dokonce vedli o 2 body.

Nakonec to byl urputný boj celý druhý poločas, ve kterém jsme ale již ani jedinkrát neprohrávali! Zápas jsme nakonec tedy dovedli do vítězného konce 72:66 a mohli slavit neuvěřitelně cennou výhru, kterou asi nikdo nečekal.

Po zápase v Brandýse jsem klukům říkal, že neodehráli úplně zápas dle jejich i našich představ, ale že to stejně jako tým dokázali urvat. Bylo jedno, jestli se někomu daří víc či míň, ale že se dokáží semknout, nahradit jeden druhého a tím, že je ten tým neuvěřitelně silný! Ač jsme mladší, možná ne tak fyzicky zdatní, ale TÝM!

V zápase v Plzni, kdy na nás kluci vlétli jako uragán, jsem byl na začátku nějak divně v klidu. S oddechovým časem jsem si dal také na čas, ale já prostě nějak cítil, že se s tím srovnají. A nakonec srovnali.... Samozřejmě se to teď lehce hodnotí...ale... :) Kluci ukázali, že letos proti Plzni umí a také ukázali sami sobě, jak dobří dokáží být!

Nechci o tom vůbec mluvit, ale na Mistrovství ČR U15 postupují 4 celky z každé skupiny a my to po devíti zápasech nemáme úplně špatně rozehrané :-) a to by byla naprostá bomba!

Já jako trenér měl asi největší radost z toho, jak dokázali přenášet pokyny na hřiště. Zkusili jsme si pár taktických prvků a musím smeknout, že to všechno zvládli přesně tak, jak jsme si řekli. Když se k tomu přidá jejich bojovnost, zaujetí a nechtění prohrávat, tak je to kombinace, která dokáže zaskočit nejednoho favorita! Jsou to frajeři... !

P.S.: Omlouvám se všem za délku, ale jsem opravdu nadšený! :)