U15 extraliga – Další dvě výhry v soutěži

V dramatickém utkání v Brandýse dokázali kluci do poločasu smazat ztrátu dvaceti bodů a nakonec uspěli. Druhý den v Pardubicích, ponaučeni ze sobotního vývoje, si Válečníci úvod zápasu pohlídali a vydařeným druhým poločasem jasně zvítězili.

Brandýs – Děčín 68:75

Zmatený, neproduktivní a nešťastný výkon Válečníků v první čtvrtině v kombinaci se skvělým ofenzivním představením domácích vedl k překvapivému vedení 30:10 pro Brandýs. Na změnu přístupu jsme naštěstí nemuseli dlouho čekat – kluci se nechali vyhecovat již o první přestávce a do poločasu bylo srovnáno (36:36).

Lehkou komplikací byly nasbírané fauly několika hráčů v úvodu utkání a v kombinaci s tím, že devátým hráčem byl o dva roky mladší Houška a osmým navrátivší se Finklár, se museli Válečníci v těžkém utkání opřít o rotaci sedmi hráčů.

Kluci dokázali ve vyrovnaném průběhu druhého poločasu vedení udržet, pochvalu zaslouží zejména za druhou čtvrtinu, kterou se dokázali vrátit do utkání.

Body: Jeřábek 21 (1x3), Hyka 13, Novák 12 (1x3), Sertič 12, Hubka 10, Finklár 5 (1x3), Mišejko 2, Pova, Houška.

Pardubice – Děčín 53:86

Hráči ušetřili trenéry i fanoušky Válečníků druhého dramatu – do utkání kluci vstoupili soustředění a po celý zápas byli lehce lepším týmem. V poločase plus devět, hráčům se následně výborně vydařil vstup do třetí čtvrtiny – prvních pět minut kluci ovládli 4:15 a odskočili jsme na dvacet bodů. Válečníci v lepší kondici navíc přeběhli Pardubice v poslední čtvrtce 6:21 a bodový rozdíl tak ještě navýšili.

Body: Sertič 18, Novák 15, Jeřábek 15, Hyka 13 (1x3), Hubka 10, Finklár 7, Mišejko 4, Houška 2, Pova 2.