U14 – První extraligové zápasy a první úspěch

Dva krásné, extraligové zápasy ve skvělé atmosféře odehráli děčínští mladší žáci. A byť na vítězství dosáhli jen v sobotním střetnutí, za přístup, bojovnost i předvedený basket si kluci zaslouží extraligovou pochvalu.

Sobotní zápas s USK měl krajně napínavý vývoj. Po vyrovnané první čtvrtině (15:14), došlo k propadu ve druhé čtvrtce, kdy několik našich hráčů dostihla extraligová nervozita (11:28). V poločase tedy nepříjemných 26:42.

Na druhou stranu jsme díky systému střídání passerelle (povinné v kategorii U14 – hráč může nastoupit pouze ve dvou z prvních tří čtvrtin) měli ve třetí čtvrtině na ploše výrazně silnější sestavu a přes pražské Sovy naši Válečníci přelétli rozdílem 23:6.

Do závěrečné části jsme tak vstoupili za stavu 49:48. Zjednodušeně můžeme říct, že o vítězství v utkání se rozhodlo na čáře trestného hodu – zde Děčín v posledním kvartálu 12/8, USK 8/1.

To bychom ale vynechali velké týmové srdce Válečníků – překonat 16 bodovou poločasovou ztrátu, vyhrabat se z frustrace, vrátit se do utkání a v závěru udržet nervy na uzdě, prokazuje zdravý sportovní charakter našich hráčů.

Děkujeme USK za krásný zápas. S potřebnou dávkou štěstí zapsali malí Válečníci na první pokus své první extraligové vítězství.

Proti výrazně vyšším pražským Tygrům to měli naši kluci v neděli těžší – a to ještě ustáli tlak v první čtvrtině (18:22) a maximálně aktivní druhou čtvrtinou (17:10) urvali Válečníci poločasové vítězství 35:32. Druhý poločas už ale byli Pražané v plné palbě a nám odešla rychlost, bystrost i naděje na výhru – složitá zakončení do plné obrany se našim menším hráčům nedařila, a tak Tygři navýšili na 43:61 po třetí a celkově jasně vyhráli 53:85.

Na takto fyzicky disponovaný tým nám přímý nájezd do koše a lay up nestačí – je třeba dál pracovat na základní spolupráci a pohybu v útoku.

I druhému pražskému celku děkujeme za pěkný zápas a lekci. Buď vyhrávám, nebo se učím.