U14 – Derby jak se patří

Mladší žáci U14 měli uplynulý víkend na programu dvojičku a v té dvojičce nemáme nikoho jiné než SLUNETU Ústí nad Labem. Ambiciózní tým, který má ve svém středu čtyři opravdu kvalitní hráče ročníku 2008. Oproti tomu my mladší tým, který spoustu zápasů uhrává svou bojovností.

V sobotu jsme zajížděli k prvnímu utkání do Ústí, kam nás přijelo podpořit spoustu rodičů, za což jim patří obrovské DÍK. První čtvrtina byla vyrovnanou bitvou a také vyrovnaně skončila. Do druhé jsme vstoupili s novou pětkou a ta se nám již tolika nepovedla. Na některých bylo vidět, že jsem až moc zatížení odpovědností, která je bohužel hodně svazovala a tuto čtvrtinu jsme celkem jasně prohráli a vlastně jsme se z toho nedokázali vyhrabat až do konce zápasu. Nakonec prohra o 20 bodů, která pro nás byla v danou chvíli ještě celkem dobrá. Soupeř byl po tři čtvrtiny jasně lepší a výhru si jednoznačně zasloužil.

Občas říkám, že jsou prohry důležitější než výhry, takže jsme to tak vzali i tentokráte. Po zápase jsme si něco řekli, a hlavně i to, že neděle je dalším dnem a začíná nový zápas. Ať večer přemýšlí o hezkých věcech a neřeší to, co nemohou ovlivnit.

Před nedělním zápasem jsem klukům řekl, ať si jdou zápas užít, že už víme, na čem jsme a že se budeme v každé minutě učit novým věcem. Také jsem jim řekl něco tajného, no prostě jsem z nich na chvíli udělal chlapy :-)

Bylo na nich vidět neskutečné uvolnění, které jsem den předtím neviděl, a to bylo pro mou osobu to nejdůležitější. Maličko jsme upravili sestavu a kluci vstoupili do zápasu s velkou energií, kterou jim dodávali i povzbuzující rodiče. Nakonec z toho bylo vedení o 20 bodů po třech čtvrtinách a troufám si říct, že vedení taktéž zasloužené. Poslední čtvrtina ale byla zcela v režii Ústí. My jsme přestali dávat z dálky a jakožto menší hráči jsme se opravdu těžce dostávali do koše proti odstupované obraně a vlastně jsme se ještě začali trochu obávat o výsledek. Všechna čest Ústí, že se ještě takto dokázalo zvednout.

Nakonec jsme ale výhru uhájili a měli to tento víkend se Slunetou 1:1, což je pro nás opravdu skvělé. Spíše nad očekávání...

Celý zápas byla opravdu pekelná atmosféra, která hnala kluky dál a dál a za to moc děkuji rodičům, protože ta radost klukům po zápase pro ně byla určitě velkou odměnou…