U13 dívky – Se Slovanem Varnsdorf doma 1:1

V předvánoční dohrávce jsme přivítali spolupracující klub Slovan Varnsdorf. Se soupeřem jsme sehráli v minulosti několik přátelských utkání, a tak jsme věděli, že nás čekají vyrovnaná utkání, v kterých rozhodnou maličkosti.

V prvním zápase jsme byli po 3 čtvrtiny lepším týmem (stav 31:22 po 3Q). V té čtvrté jsme dali rychlé 4 body a vedli jsme 13ti bodovým rozdílem. Nicméně od té doby byl na hřišti pouze jeden tým a to Slovan. My nebyli schopni proměnit vůbec nic, a naopak soupeř začal bod po bodu stahovat. Ve vyrovnané koncovce byli nakonec úspěšnější hosté a vybojovali tak své první vítězství v sezoně.

Po důrazné mezi zápasové promluvě, že s tímto laxním přístupem bez soustředění a zápalu se hrát nedá, jsme na soupeře v druhém zápase vlétli a od začátku udávali tempo hry. Každou čtvrtinou jsme zvyšovali náskok, trefilo se více hráček než v prvním zápase a každá hráčka bojovala jako pravá Válečnice.

Výhrou 55:28 jsme si dali menší vánoční dárek, leč pachuť z prohry v prvním zápase zůstává, jelikož jsme si byli všichni vědomi, že zápas jsme měli zvládnout.

Všem rodičům a fanouškům děkujeme za podporu v celém roce, Varnsdorfu hodně sil do dalších zápasů a všem krásné svátky a úspěšný rok 2022.