U13 dívky – Dva vítězné zápasy v Liberci

Do Liberce se vydala děvčata U13 k prvním zápasům letošní sezony. 10 hráček ročníku 2011 doplnily 4 hráčky o rok mladší, nicméně na palubovce nebyl věkový rozdíl znát.

Proti nám se postavila domácí děvčata doplněna o několik starších holek, díky kterým se zvedla kvalita zápasů.

První zápas jsme začali nekoncentrovaně a po 2 minutách a pěti ztrátách jsme rychle prohrávali 12:0. Po timeoutu jsme však zpřesnili rozehrávku i zakončení a první poločas skončil vyrovnaně 20:20.

Boj o každý míč, o každý doskok a agresivní obrana na obou stranách vedla k souboji koš za koš, a tak až díky bodové sérii 9:0 v poslední čtvrtině vítězíme v prvním utkání 50:57.

Po krátké pauze následoval druhý zápas, který byl jak přes kopírák. Tvrdé souboje, volnější styl pískání rozhodčích na obou stranách a opět výhra v koncovce 51:54.

Zápas moc pohledných akcí bohužel nenabídl, nicméně za takové zápasy jsme rádi, jelikož bylo pořád o co hrát a holky si zkusily, jaké je to hrát proti vyšším a silnějším hráčkám.

Pochvala všem 14 hráčkám za příkladnou bojovnost a houževnatost na hřišti, a také rodičům, kteří nás přijeli podpořit.

OP U13g: BA Lynx Liberec - Válečnice Děčín - YouTube