U12 dívky – Válečnice udolaly Levhartice

V sobotu odpoledne jsme na domácí palubovce přivítali Levhartice z Chomutova.

V Chomutově jsme na konci října zvítězili jednoznačně (4:100, 15:80), nicméně do domácí odvety jsme šli s trochu jinou sestavou, a tak se dal očekávat vyrovnanější boj. Do zápasu bylo nominováno 5 hráček ročníku 2011 a další hráčky ročníku 2010, které začaly s basketbalem až během podzimu.

V prvním utkání jsme se celý první poločas střelecky trápili, zahodili jsme 11 šestek, a tak poločasové skóre bylo 19:22 v prospěch soupeře. Třetí čtvrtina pokračovala ve stejném duchu, a tak se šlo do poslední části za stavu 30:30. Čtvrtou čtvrtinu jsme začali šňůrou 6:0, kterou ještě stihl soupeř zkorigovat, nicméně na náš další bodový úsek (11:0) už soupeř odpověď nenašel, a tak se radujeme ze šťastného a vydřeného vítězství 49:43.

V druhém utkání jsme chtěli vytěžit co nejvíce z naší širší rotace a soupeře, hrajícího bez střídání (klobouk dolu před jejich výkonem) uběhat. Zápas se nesl v podobném duchu jako předchozí, ačkoliv jsme měli po celý zápas mírně navrch, tak se nám nedařilo výrazněji bodově odskočit. Čtyři minuty do konce vedeme 38:32, ale soupeř se nevzdává a dvě minuty před koncem srovnává. Poté má ještě šanci překlopit vedení na svoji stranu, ale míjí obě šestky a jelikož všechny další pokusy končí neúspěšně, jde se do prodloužení. V něm se přece jen projevila větší únava Levhartic a my naopak proměnili svoje pokusy včetně těch ze střední vzdálenosti a vítězíme 48:43.

Dva skvělé zápasy, dvě téměř totožná skóre, pochvala divákům za povzbuzování a slušné fandění, kredit Levharticím, že nám byly po oba zápasy rovnocenným soupeřem a v neposlední řadě také gratulace hráčkám, které se vydaly ze všech sil a bojovaly do poslední vteřiny.