U12 dívky – Pohodové domácí výhry nad Teplicemi

V prvních zápasech sezony 2022/23 jsme na v ARMEX Sportcentru přivítali nedaleké Teplice. Tým, který loni ještě hrával v mixech (a skončil na výborném 3. místě na Národním finále) přijel na naši palubovku se třinácti hráčkami, nás bylo z různých důvodů o jednu hráčku méně.

Úvod prvního zápasu byl z naší strany lehce nervózní a hosté se po minutě ujali vedení 6:2. Následujících 7 minut jsme však vyhráli 23:0 a rychle převzali otěže utkání do svých rukou. I zbylé tři čtvrtiny jsme měli přesnější mušku a tak první zápas vyhráváme 84:31.

Po krátké pauze jsme nastoupili do druhého utkání. Vlastními chybami, nepřesnými a ukvapenými přihrávkami jsme dovolili soupeři hrát s námi vyrovnanou první čtvrtinu (18:10), nicméně ve druhé čtvrtině jsme přitlačili v obraně, dovolili soupeři jediný koš a tak poločasové skóre vypadalo o dost lépe (41:12). I přes narůstající únavu jsme ve zbytku utkání byli působili svěžeji a tak i druhý zápas vyhráváme, tentokrát 83:39.

Velké poděkování naším (i teplickým) fanouškům za pěknou atmosféru a budeme se těšit na odvetu v teplické sokolovně.