U12 – 5 víkendových zápasů

V sobotu brzo ráno vycestoval tým U12 na dvojutkání do Chomutova k soutěžnímu dvojutkání oblastního přeboru.

BK Chomutov – Válečníci Děčín 24:62 a 20:49

V obou utkáních jsme byli jasně lepší, Chomutov měl v každé pětce jednoho až dva šikovné hráče, kteří nám dělali problém, ale díky širší rotaci jsme si s tím poradili.

V utkáních byla vidět pěkná souhra v útoku, kdy jsme již kolikrát mohli zakončovat, ale ještě jsme to podali na úplně volné hráče pod košem. Dobře jsme pracovali i v obraně, díky rychlému návratu. Jen je škoda, že jsme neproměnili více jednoduchých zakončení, kdy rozdíl ve skóre mohl být vyšší.

V neděli jsme s pozměněnou sestavou vyrazili na Nadregionální turnaj do Brandýsa na Labem, kde jsme se postupně střetli s týmy Brandýsa, Pelhřimova a Náchoda.

BK Brandýs – Válečníci Děčín 80:22

V prvním utkání jsme vyzvali domácí Brandýs a první čtvrtinu jsme prospali a prohráli jí 41:2. V této čtvrtině jsme neběhali, nebojovali, zkrátka se nám nechtělo hrát. Po důrazné domluvě se obraz hry zlepšil a zbytek utkání jsme již hráli, tak jak si představuji. Zápas skončil jasným výsledkem pro Brandýs.

Válečníci Děčín – Pelhřimov 125:15

Po obědě nás čekal tým Pelhřimova, který měl ve svém týmu spoustu nováčků. Celý zápas jsme byli lepší, proměňovali jsme nájezdy a střely, takže rozdíl ve skóre rostl v náš prospěch během celého utkání. Stovku překonal Maty Soukup, který klukům přinesl na včerejší trénink bábovku :).

Válečníci Děčín – Náchod 96:22

Naším posledním soupeřem byl tým Náchoda. Jelikož jsem viděl část utkání Náchod – Brandýs, tušil jsem, že nás čeká podobné utkání jako proti Pelhřimovu, což se také potvrdilo. Byli jsme jasně lepší, jen jsme nezakončovali s takovou úspěšností jako v předchozím zápase, rozdíl ve skóre mohl být vyšší, což by odpovídalo rozdílu kvality obou týmů.

Pochvala za výkony všem hráčům, kteří odehráli víkendová utkání a už se těšíme na další zápasy.