134_20211019_094337.jpg

První úspěšné zápasy pro Válečníky U11

K prvním soutěžním zápasům kategorie nejmladší mini zajížděli i naši Válečníci. První kolo v podobě miniturnaje mezi Válečníky, Slunetou a Slavojem se odehrálo na palubovce naposledy zmíněného. Do Litoměřic jsme odjeli oslabení o naše tři stěžejní hráče, a tak dostali šanci všichni, kdo mohli :) Někteří kluci hrají již déle, někteří přišli v září na nábor, ale i přesto se všichni snažili, jak nejlépe to šlo.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Slunetě, takže velké derby hned na úvod... Zápas předčil mé očekávání, protože kluci vážně vypadali, že hrají i basket :-) Makali, bojovali, snažili se i přihrát, zakončit, prostě vše, co po nich člověk chce. Možná jsem někdy náročný trenér, ale věřím, že je to pro jejich dobro a jsem rád, že již i takto malí prďolkové to vše začínají chápat. Nakonec jsme tedy zápas se Slunetou dovedli až do vítězného konce, ale koncovka byla vlastně taktická bitva :-) Výhra 38:36 a velká radost našich Válečníků z první výhry v sezóně!

Druhý zápas proti Slavoji měl lehčí průběh a od začátku bylo vidět, že si jdou kluci za výhrou. Nakonec jasné vítězství 55:15 a velká pochvala pro všechny zúčastněné.

Velká pochvala patří i rodičům, kteří nám nejen pomohli s dopravou do Litoměřic, ale také neúnavně povzbuzovali celý náš tým.

Moc děkujeme a my jdeme zase pár týdnů pracovat, ať jsme lepší a lepší :)

trenér Jakub Houška