Premiéra v extralize U17

V sobotu a neděli nás čekala premiéra v extralize U17.

Jako první jsme přivítali kluky z Plzně. Dalo by se říct staří známí, protože jsme s nimi hráli na posledním turnaji, i v rámci přípravy na kvalifikaci o extraligu a vždy prohráli. Čekal nás tedy ostrý start a očekával jsem spíše vyrovnaný průběh, ale opak byl pravdou, start 17:2 po pěti minutách a 47:25 v poločase.

Bohužel poté jsme malinko polevili v koncentraci, a tak se ve výsledku na hřiště nepodívali všichni, což mě mrzí, ale už jsme v extralize, kde se každý bod bude na konci počítat. Nicméně tým, jako celek fungoval parádně, ano opět chyby, ale vzhledem k těžkému soupeři se toto dalo čekat a víme na čem pracovat.

V neděli jsme přivítali kluky ze Sparty, kde to bylo vlastně naopak. První polovina trápení a hledání svojí hry a od poločasu už zápas pod naší kontrolou.

Takto napsáno, to sice vypadá na lehké zápasy, ale oba soupeři nám ukázali, že nic v extralize nedostaneme zadarmo. Každý míč, doskok, každá podceněná situace rozhoduje o konečném výsledku. A ten byl tedy 83:71 proti Plzni a 67:48 proti Spartě.

První dvě domácí výhry a parádní začátek, uvidíme, co přinesou první venkovní zápasy.