Muži Seniorka – Výhra díky lepším vstupům do posledních dvou čtvrtin

Netradičně v sobotu (přeložené utkání) jsme na domácí palubovce v ARMEX Sportcentru přivítali tým z Lovosic. Soupeř přijel v 10 hráčích když jim chyběl výborný pivot, my jsme nastoupili ve stejném počtu v kvalitní sestavě.

Věděli jsme, že musíme ubránit hlavně střelbu Lovosic, zejména z delší vzdálenosti. To se nám moc nedařilo, ale soupeř střílel spíše ze střední vzdálenosti, takže to nebyl zas tak velký problém. Jejich nejlepší hráč nám sice dal 22 bodů, ale nikdo další se k němu nepřidal.

Od Lovosic jsme také očekávali silovou hru pivotů pod naším košem, ale asi i právě kvůli chybějícímu hráči tento styl hry moc nepoužívali. Takže spíše hráli pick & roll nebo se uvolňovali na perimetru a po sbězích najížděli volní, námi neatakovaní, do koše.

My jsme naopak v útoku spíše hledali své šikovné pivoty pod košem, kteří tak s 50procentní úspěšností zakončovali. Občas jsme ale ve snaze o finální extra přihrávku přicházeli o míč. Také jsme měli několik ztrát ze špatného obyčejného zpracování míče.

Po celou 1. čtvrtinu tak bylo skóre vyrovnané. Dvakrát jsme sice získali 7bodový náskok, ale o ten jsme záhy přišli, ke konci i díky mnoha faulům, které Lovosice posílaly na čáru trestných hodů. Stav na konci čtvrtiny 25:23.

Vstup do 2. čtvrtiny jsme měli lepší my, soupeř střílel nepřesně, my jsme jejich střely úspěšně doskakovaly a „valili“ jsme do rychlých protiútoků. Do poloviny čtvrtiny jsme si vypracovali 9bodový náskok, o který jsme ale ve zbytku, díky naší bodové neplodnosti (nepřesná zakončení a ztráty), opět přišli.

Nezabránil tomu ani náš timeout 3 minuty před koncem čtvrtiny, o kterém jsme si řekli, že musíme přesněji zakončovat a hlavně lépe bránit rychlé protiútoky soupeře, obvykle po našich ztrátách. To jsme ale moc nerealizovali, stav na konci opět vyrovnaný 36:35.

Na začátku 3. části jsme zlepšili obranu, takže jsme nutili soupeře k těžkým střelám. Naopak my jsme se dobře uvolňovali a nezištnou přihrávkou nacházeli volné spoluhráče pod košem, kteří bez problému zakončovali. Po minutě a půl si Lovosice berou timeout.

Pak jsme se ale opět vrátili ke své původní hře plné těžkých a nepřesných zakončení a zbytečných ztrát. Ale tento výpadek jsme i díky 6 bodům našeho hráče #31 ustáli. Lovosice se v podstatě bodově drželi na dosah jen díky trojkám svého nejlepšího hráče a šestkám z čáry trestných hodů. Stav na konci 3. čtvrtiny 57:50.

Vstup do poslední části jsme měli opět výborný a šňůrou 12:3 jsem Lovosice donutili k timeoutu. Hosté sice poté trojkou a dalšími body snížili naše vedení, ale my jsme si dvojciferný náskok stále drželi. Minutu před koncem Lovosice již rezignovaly, takže jsme ještě trochu navýšili skóre na konečných 81:63.

Poděkování všem našim hráčům, že když bylo třeba, tak zabrali a vybojovali naše vítězství. Poděkování i soupeři za velmi korektní utkání. Lovosice potřebovaly k postupu do play-off výhru, takže se občas hrálo tvrdě, přesto mezi hráči férově.

BK Děčín seniorka – ASK Lovosice 81:63 (25:23, 36:35, 57:50)

Body: Hammerle 22 (15 doskoků, 8 získaných faulů, 3 získané míče, DOUBLE-DOUBLE), Ďurana 13 (1x3, 4 získané fauly), Liga 12 (6 doskoků), Unar 9 (5 asistencí), Fiala J. 8 (2x3, 4 asistence, 3 získané míče), Černý 6 (8 doskoků), Fiala V. 4, Malý 4 (6 asistencí), Randýsek 3 (1x3), Suda.

Poslední utkání základní části hrajeme tento pátek na domácí palubovce, v 19:30 hod. přivítáme béčko Teplic.