Muži Seniorka – Výborný výkon v prvním finále v Roudnici n.L.

V pátek 19. dubna jsme zajížděli do roudnické Mondi Arény k prvnímu finálovému utkání oblastního přeboru mužů.

Domácí do finále postoupili po 4. místu po základní části přes semifinále s Českou Lípou díky lepšímu skóre. A i když jsme soupeře dvakrát porazili (doma 69:56, venku 75:82), věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání.

Roudnice nastoupila do utkání v podstatě kompletní když jim chybělo jen několik menších hráčů. Naopak na pivotu posílila když po dvouleté herní pauze do utkání nastoupil bývalý ligový hráč.

Zdálo se tak, že hlavní boj se odehraje pod košem, což se potvrdilo jen částečně, kdy nám roudničtí pivoti v několika případech úspěšně doskočili pod naším košem, ale naštěstí se moc bodově neprosazovali.

Hlavní nebezpečí nám tak hrozilo od roudnických křídel, zejména od jejich nejlepšího hráče, extraligového juniora, na kterého jsme nasadili osobní obranu, která byla účinná ale jen v prvním poločase.

My jsme do Roudnice přijeli v 11 hráčích když nám v podstatě chybělo jen jedno křídlo, tedy ve velmi silné sestavě. Našim cílem bylo nejen vyhrát, ale i „přivézt“ si do odvety v Děčíně nějaký bodový náskok.

Začátek utkání vyšel lépe domácím když my jsme špatně bránili, dopředu hráli příliš složitě, volili těžká zakončení a přicházeli o míč. Pokud jsme ale zahráli rychle a přímočaře, získávali jsme body.

A tento způsob hry byl pro naše vítězství v utkání klíčový. Když ne body, tak jsme získali fauly a mohli skórovat alespoň ze šestek. A na čáře trestných hodů jsme byli docela úspěšní (25/18 = 72%).

Postupně jsme tak přebírali otěže utkání a po vyrovnaných 8 minutách první části jsme odskočili na 12:21. V druhé čtvrtině se domácí občas bodově „přitáhli“, ale my jsme znovu trochu zabrali a rozdíl ve skóre vrátili na vyšší rozdíl.

Ačkoliv v každém utkání chceme, aby si zahráli všichni hráči, tentokrát tomu tak nebylo, protože jsme chtěli získat bodový náskok, a tak hodně minut dostali hráči, kterým se aktuálně nejvíce dařilo.

Protože jsme však hodně útoků Roudnice zastavili jen za cenu faulů, museli jsme dát prostor i hráčům z lavičky. A ti se své role zhostili výborně a těch pár minut na palubovce využili i bodově.

Na konci druhé čtvrtiny jsme úspěšně najeli do koše, následně jsme zachytili rozehrávku soupeře a s klaksonem vstřelili trojku. Stav do poločasu 30:42 a poprvé jsme se dostali do dvojciferného vedení.

To jsme během poloviny třetí části navýšili na 22bodový rozdíl (42:64), soupeř sice trochu snížil, ale do poslední části jsme šli s upokojivým vedením 51:68. Na začátku poslední čtvrtiny jsme si ale vybrali slabší chvilku.

Roudnice snížila až na 62:71. Kromě našeho neproduktivního útoku jsme často ztratili míč díky presinku soupeře. Ačkoliv jsme na toto byli připraveni a po většinu utkání jsme to zvládali, tak v tuto chvíli se nám to nedařilo.

Po našem timeoutu jsme presink začali řešit opět správně. Díky agresivní obraně domácích na naší polovině často nechávali díry ve své obraně, které jsme využili k přečíslení a jednoduchým košům.

Opět jsme tak začali navyšovat náš náskok. Roudnici nepomohly ani 2 trojky, ale byly jediné v utkání (my jsme v tomto utkání dali nadstandardních 6 trojek). Utkání jsme tak dovedli do vítězného konce 71:90.

Poděkováním všem hráčům za obrovskou energii, kterou vložili do tohoto náročného utkání, které jsme nakonec úspěšně zvládli a vybudovali si tak příznivou pozici pro odvetu.

BA 2006 Roudnice n.L. – BK Děčín seniorka 71:90 (12:21, 30:42, 51:68)

Body: Ďurana 23 (1x3), Hammerle 22, Malý 12 (2x3), Fiala J. 10 (2x3), Unar 9, Bolfík 4, Randýsek 3 (1x3), Holešinský 3, Liga 2, Černý 2, Fiala V.

Druhé finálové utkání se bude hrát na naší palubovce v ARMEX Sportcentru již tento čtvrtek 25. dubna v 19:45 hod. Přijďte podpořit náš tým, děkujeme!