Muži Seniorka – Výborný první poločas ve Varnsdorfu

V pátek 10. listopadu jsme zajížděli do Varnsdorfu ke 4. utkání oblastního přeboru mužů. Na palubovku týmu, který ještě nevyhrál, takže jsme byli papírovým favoritem tohoto utkání.

Do Varnsdorfu jsme tentokrát přijeli jen v 9 hráčích, ale opět jsme měli velmi kvalitní sestavu. Domácím chyběl jejich nejlepší hráč #0, jinak byli kompletní.

Základní pokyn pro naši hru bylo nenechat domácím volnou střelu, protože Varnsdorf střílí rád a často a z každé pozice. A když už soupeř vystřelí, tak si alespoň pohlídat obranný doskok. My jsme chtěli hrát naši standardní hru, tedy rychlé protiútoky, jednoduché kombinace, nájezdy až do koše a když je volná pozice, tak střílet trojky.

Utkání jsme nezačali dobře, 3 x jsme ztratili po přihrávce míč. V obraně jsme bránili nedůsledně – domácím nechávali volné střely, špatně brali na záda a nechávali jim volné nájezdy do koše. V útoku jsme si nepřesně přihrávali a zakončovali.

Po tomto nervózním začátku jsme se vzpamatovali a začali podstatně lépe bránit, získávat tak míče a běhat do rychlých protiútoků kde jsme si dobře podávali míč a snadno zakončovali. Po necelých 5 minutách byl stav 4:10 a domácí si vzali timeout.

I když i nadále měl Varnsdorf volné střely a neproměněné si doskakoval, tak v tomto utkání nebyl tak přesný. Hra v této části byla z obou stran hodně nepřesná, spousta ztrát (ztráta míče při driblinku, nepřesné přihrávky, kroky apod.), ale více na straně domácích, díky kterým jsme ve skóre odskočili na 9:22.

V druhé části jsme zlepšili obranu, zejména obranný doskok. Domácím jsme tak dovolili jen 7 bodů, naopak my jsme jich přidali 25 když jsme v rychlém, ale i postupném útoku, velmi dobře kombinovali. Z naší strany asi nejlepší basket v této sezóně. Stav na konci 2. čtvrtiny 16:47.

30bodové vedení náš tým uklidnilo a přestali jsme díky tomu důsledně bránit. Domácím jsme nechávali volné střely a nájezdy a útočné doskoky. V útoku jsme však nepolevili, a i přes zónovou obranu domácích jsme hráli stále rychle a dobře kombinovali. Třetí čtvrtina tak byla bodově vyrovnaná (18:20), stav na konci 34:67.

Bohužel 2 minuty před koncem 3. čtvrtiny se ne vlastní vinou vážně zranil do té doby asi náš nejlepší hráč utkání #31. To hodně psychicky ovlivnilo naši hru a ve zbytku utkání jsme již nehráli tak dobře dopředu a dozadu, v podstatě jsme polevili ve všech činnostech.

Navíc se začali objevovat tvrdší zákroky, a ne zrovna sportovní chování některých jednotlivců a bylo vidět, že oba týmy již nemají chuť hrát. Poslední část jsme prohráli 15:8, to však nemělo vliv na našem vysokém vítězství 49:75.

Poděkování všem hráčům za výborný výkon v prvním poločase. Přejeme našemu zraněnému hráči, aby se brzy uzdravil a opět vyběhl na palubovku.

Slovan Varnsdorf B – BK Děčín seniorka 49:75 (9:22, 16:47, 34:67)

Body: Hammerle 15, Unar 12, Malý 11, Liga 10, Černý 10, Fiala J. 7 (1x3), Fiala V. 5, Randýsek 4, Bolfík 1.

Další utkání hrajeme 17. listopadu v Lovosicích a čeká nás těžké utkání, protože půjde o 1. místo v tabulce.