Muži Seniorka – Vybojované nejtěsnější vítězství v Lovosicích

V pátek 17.2. jsme zajížděli do Lovosic k předposlednímu utkání základní části oblastního přeboru mužů. Lovosice byly aktuálně v tabulce na 5. místě, v domácím utkání jsme je porazili o 11 bodů, takže jsme byli papírovým favoritem, ale věděli jsme, že domácí se od našeho vzájemného utkání neustále zlepšují, takže nás opět nečekalo vůbec lehké utkání.

Lovosice nastoupili kompletní s několika novými hráči. My jsme přijeli v 11 hráčích, když 4 z nich jsme z důvodu zranění museli nechat doma, přesto jsme měli opět kvalitní tým.

První čtvrtina byla vyrovnaná, snažili jsme se domácím nedovolit střílet volné trojky, dobře doskakovat zejména pod naším košem, nedovolit Lovosicím rychlé protiútoky, a naopak se o ně pokoušet. V útoku hrát v klidu, dobře pohybovat míčem a uvolňovat se a nacházet tak volné spoluhráče k zakončení. To se nám dařilo, proto jsme hráli s domácími vyrovnaně 17:18.

Na začátku druhé části jsme „přitáhli šrouby“ v obraně, nedovolili soupeři volnou střelu nebo volnou přihrávku do bedny. Několikrát jsme sebrali driblujícímu rozehrávači Lovosic míč a vyráželi do rychlých protiútoků. V postupném útoku místě jsme si dobře půjčovali míč a uvolňovali se, takže jsme mohli předvést několik krásných finálních přihrávek na úplně volného spoluhráče. Po 4 minutách a šňůře 10:0 jsme tak soupeři bodově odskočili (20:30) a svůj náskok jsme hezkou hrou udržovali resp. ho ještě drobně navýšili na poločasových 29:44.

O přestávce jsme si důrazně připomněli naše problémové třetí čtvrtiny, kdy z uspokojení z náskoku jsme vždy polevili a dovolili tak soupeři zmenšit bodový rozdíl. Bohužel ani tentokrát jsme třetí část utkání neodehráli dobře. Špatně jsme bránili, nechali volné přihrávky na jejich vysoké pivoty u koše, špatně brali „na záda“, takže si soupeř dvakrát, třikrát doskočil svoji neúspěšnou střelu a úspěšné skóroval.

V útoku jsme začali hrát zbrkle a složitě, ztráceli míč nepřesnými přihrávkami, a hlavně neproměňovali ani vyložené šance zpod koše, v utkání jsme určitě zahodili 20-30 bodů. Naopak soupeři to tam neuvěřitelně padalo, trefil i několik krkolomných zakončení. Na každé naše dva body soupeř odpověděl cca pěti a náš náskok se postupně snižoval až na 51:55.

Na začátku poslední čtvrtiny jsme přidali 4 body, soupeř bohužel kontroval dvěma trojkami. V této čtvrtině toho již oba týmy měly plné zuby a v zakončení již nebyly tak přesní, proto tato část byla výrazně bodově chudší (12:9). Po šesti minutách bylo tak skóre 57:59. Přidali jsme 2 body ze šestek, ale soupeř kontroval šňůrou 6:0, takže nejenže se 2 minuty před koncem utkání na nás bodově dotáhl, ale šel dokonce poprvé v utkání do vedení 63:61.

Nyní to bylo jen o individualitách na obou stranách, zda se dokáží úspěšně prosadit, a také o štěstí. My jsme díky výborné obraně soupeři již nedovolili skórovat, naopak minutu před koncem jsme šli do útoku, nejprve málem přišli o míč, ale na zemi ho vybojovali zpět, přihráli našemu rozehrávači na vrchol, který trefil svoji druhou trojku v utkání na 63:64. Zbytek utkání jsme pokračovali ve výborné obraně a soupeři tak nic nedovolili, naopak jsme na konci získali míč a utkání v klidu dotáhli do vítězného konce.

Pochvala všem hráčům za výbornou obranu, protože jak několikrát v utkání na naší straně zaznělo „obrana vyhrává zápas“. Pochvala také za bojovný výkon, kterým již po několikáté náš tým dotáhl utkání do vítězného konce. Pochvala také za podporu hráčů na hřišti hráči z lavičky, i tohle patří k dobrému týmovému projevu.

ASK Lovosice – BK Děčín seniorka 63:64 (17:18, 29:44, 51:55)

Body: Malý 13 (1x3), Turek 10, Bolfík 10, Fiala J. 8 (2x3), Fiala V. 7, Liga 6, Hammerle 6, Randýsek 2, Roza 2, Duchoslav, Holešinský.