Muži Seniorka – Vítězství v děčínském derby na domácí palubovce

V pátek 13. října jsme odehráli na domácí palubovce ARMEX Sportcentra první letošní zápas oblastního přeboru mužů když jsme v děčínském derby přivítali Křešice.

Se soupeřem jsme odehráli dvě přípravná utkání, v obou jsme vyhráli (doma 67:62, venku 57:83), takže jsme si na soupeře věřili. Do utkání jsme nastoupili v 11 hráčích, ve velmi silné sestavě. Soupeř měl o jednoho hráče méně, chyběli mu však 3 důležití hráči.

Do poloviny první čtvrtiny bylo skóre vyrovnané, pak jsme však hostům odskočili na 20:11. Ve druhé části jsme Křešicím dovolili jen 8 bodů, naopak mi jsme jich dali 21 a tím jsme v podstatě rozhodli o výsledku utkání, stav 41:19.

Po přestávce jsme trochu polevili v obraně a soupeři dovolili čtvrtinu vyhrát (16:20) a trochu korigovat skóre (57:39). Poslední čtvrtina byla podobná té třetí (19:20), soupeř nám dal několik trojek, přesto jsme žádné drama nepřipustili a utkání dovedli do vítězného konce 76:59.

Poděkování všem hráčům za pěkný výkon, potěšující bylo, že si každý z nich připsal nějaké body. Poděkování i fanouškům obou týmů za hezkou atmosféru.

BK Děčín seniorka – BK Děčín Křešice 76:59 (20:11, 41:19, 57:39)

Body: Ďurana 14 (1x3), Černý 10, Unar 10, Holešinský 8 (2x3), Fiala J. 6 (2x3), Hammerle 6, Malý 6, Liga 5, Fiala V. 5, Randýsek 4, Bolfík 2.

Za týden náš čeká zápas s ústeckým Skřivánkem, nově však v nové hale v areálu Slunety.